Катерина Фарбар і Ярослава Тимощук отримали журналістську стипендію Вацлава Гавела 2025 року
Катерина Фарбар і Ярослава Тимощук отримали журналістську стипендію Вацлава Гавела 2025 року

Катерина Фарбар і Ярослава Тимощук отримали журналістську стипендію Вацлава Гавела 2025 року

Наступні пів року журналістки проведуть у штаб-квартирі «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» в Празі, а згодом — у локальному бюро в Україні.

Журналістки Катерина Фарбар і Ярослава Тимощук виграли конкурс на стипендію імені Вацлава Гавела від «Радіо Свобода» у 2025 році. Про це повідомили на сайті «Радіо Свобода». 

Катерина Фарбар є журналісткою із дев’ятирічним досвідом. Раніше вона працювала українською кореспонденткою британського видання openDemocracy, де висвітлювала повномасштабне вторгнення Росії. Журналістка займалася темами боротьби родичів українських військовополонених за їхнє повернення, російськими воєнними злочинами, а також трудовими правами, реформами і змінами у законодавстві під час воєнного стану.

На початку повномасштабного російського вторгнення Катерина Фарбар коротко працювала локальною продюсеркою для іноземних видань The Guardian, BuzzFeed News і Fuji Television Network. Вона також очолювала Український архів лесбійської історії та видання лесбійського самвидаву «Лезо», була співредакторкою «Політичної критики» і журналісткою польського-української газети «Наше слово».

«Протягом своєї кар’єри я писала про історії, які мені були небайдужі. Те саме керувало мною, коли я вирішила взяти участь у стипендії Вацлава Гавела. Найбільше під час семимісячної стипендії я сподіваюся навчитись працювати з новими для мене форматами, покращити свої мультимедійні навички, і здобути цінний досвід роботи у великій журналістській команді», — прокоментувала Катерина.

Ярослава Тимощук має понад 10 років досвіду у журналістиці. Вона працювала в Суспільному, Texty.org.ua і The Ukrainians, писала для журналу «Локальна історія». Була заступницею головної редакторки у hromadske.

Окрім цього, Ярослава як менторка на освітніх програмах тренує журналістів писати художні репортажі, а також є авторкою документального фільму-розслідування «Черга на прощання», знятого з розслідувальною командою Суспільного мовлення у 2023 році. 

«У професії найбільше ціную змогу висвітлювати людські історії, явища і процеси, які впливають на життя суспільства. Зараз у моєму професійному фокусі — війна та її наслідки для українців. Завдяки стипендії Вацлава Гавела планую висвітлювати ці теми для широкої аудиторії», — поділилася Ярослава.

Наступні пів року журналістки проведуть у штаб-квартирі «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» в Празі, а згодом — у локальному бюро в Україні.

Фото: Андрій Дубчак / «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader