Понад третині українців грошей вистачає лише на їжу
Понад третині українців грошей вистачає лише на їжу

Понад третині українців грошей вистачає лише на їжу

В Україні можуть “ні в чому собі не відмовляти” лише менш як 3% людей. При цьому, як з’ясували дослідники, більшість громадян бачать своє майбутнє саме тут. Про це повідомляє Фокус, пише agronews.ua.

Українці живуть бідно, але майбутнього за кордоном не бачать. Більшість підтримує завершення бойових дій, хоча у повну перемогу не вірить. Про це свідчать результати опитування, проведеного ВГО “Передові правові ініціативи”.

Опитування проводили з 19 по 24 грудня 2024 року на підконтрольних Україні та не прифронтових територіях. Також брали участь громадяни, які вимушено перебувають за кордоном як біженці. Загалом опитали 5094 повнолітніх осіб, у них брали інтерв’ю face-to-face або телефоном. Похибка репрезентативності — не більш як 2%.

Матеріальний стан українців залишається скрутним. Майже 42% осіб можуть дозволити собі лише їжу й деякі побутові послуги. Достатньо грошей, щоб “ні в чому собі не відмовляти”, мають лише 2,88% громадян.

У топі проблем, які найбільше хвилюють народ,

  • корупція (22,7%);
  • “бусифікація”, тобто насильницька мобілізація (13,2%);
  • високі ціни на “комуналку” (12,51%);
  • малі зарплати й пенсії (12,41%).

При цьому майже 43% респондентів пов’язують долю свою й родини з Україною незалежно від обставин. Загалом “так” на відповідне запитання відповіли 71,44%, а ні — понад 11%.

Більшість (73,76%) виступила за негайний старт мирних перемовин, продовження боїв до виходу на кордони 1991 року підтримали 26,64% респондентів.

При цьому у те, що війна закінчиться повною перемогою України (повернення усіх територій, вступ в ЄС і НАТО, відновлення незалежності), вірять лише 8,84% громадян. До миру на будь-яких умовах готові 27,74%, а 33,43% згодні відмовитись від вступу в НАТО заради цього. Лише приблизно 10% підтримали поступки територіями.

У топ елементів безпеки, які, за оцінкою опитаних, можуть вберегти Україну від наступних війн, увійшли:

  • повернення ядерної зброї (25,11%);
  • розвиток власного виробництва зброї (приблизно 24%);
  • власна професійна армія (22,95%).

На членство в НАТО тут покладаються майже 12% українців.



Перегляди: 0
Теги по теме
Деньги опрос
Источник материала
loader
loader