У Придністров'ї тисячі людей залишилися без світла і води
У Придністров'ї тисячі людей залишилися без світла і води

У Придністров'ї тисячі людей залишилися без світла і води

Після зупинки поставок російського газу до Молдови в невизнаному Придністров'ї набирає обертів енергетична криза, тисячі жителів залишилися без світла і води. Про це пише Reuters.

Зазначається, що дефіцит потужності в енергосистемі Придністров'я становить близько 30% від потреб регіону. Ситуація ускладнюється відсутністю теплопостачання і гарячої води в багатьох будинках.

За інформацією так званої влади Придністров'я, станом на шосте січня повністю відключено від газопостачання 122 населені пункти, централізоване подавання тепла припинено в 1565 житлових будинках, 147 дитячих садках і 131 школі. Шкільні канікули було вирішено продовжити до 20 січня.

Через віялові відключення електроенергії та стрибки напруги в будинках горять стара електропроводка і запобіжники. Жителі сільської місцевості рятуються від холоду пічним опаленням, до заготівлі дров для населення залучили солдатів і військову техніку.

У самій Молдові проблем з електрикою і газом наразі немає. Країна диверсифікувала постачання енергоносіїв через Румунію.

За енергетичною та гуманітарною кризою у Придністров’ї стоїть російська влада, яка хоче використати цей важіль для тиску на Україну, сказав прем'єр Молдови Дорін Речан під час кризового брифінгу у Кишиневі.

«Енергетична криза у Придністров’ї є штучно створеною. Де-факто влада регіону, попри погіршення ситуації, не зацікавлена у підтримці. Кишинів запропонував допомогу, але ця пропозиція була відкинута, оскільки росії потрібна штучно створена гуманітарна криза. Росія контролює Придністров’я, і вони не дозволяють нікому допомагати придністровському регіону. Мета Росії – створити нестабільність у регіоні, в також, що дуже важливо, вплинути на вибори у Молдові, що відбудуться восени. Їхня мета – отримати проросійський уряд, що зрештою допоможе їм консолідувати власні військові спроможності, а надалі використовувати цей важіль, у тому числі проти України», – зазначив він.

Згодом прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан 28 грудня засудив рішення російського «Газпрому» припинити постачати газ до країни. Голова уряду не виключив звернення до міжнародного арбітражу. Речан запевнив, що країна готова впоратися з будь-якою ситуацією, що може виникнути через рішення Кремля.

Окрім того, прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що 1 січня 2025 року о 07:00 годині Україна припинить транзит російського газу. Відновлення транзиту буде можливе на запит Європейської комісії, якщо це буде не російський газ. Водночас він зауважив, що Україна змушена продовжувати транзит російської нафти відповідно до європейської енергетичної хартії.

Источник материала
loader
loader