Який дохід у бюджет приніс "податок на Google"
Про це повідомляє 24 Каналз посиланням на голову комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.
Щодо "податку на Google", передбачення та прогнози, що він не запрацює в Україні, нерезиденти не будуть реєструватися та вийдуть з ринку України, не справдились,
— зауважив Гетьманцев.
Навпаки, за його словами, надходження з так званого "податку на Google" рік до року зростають.
У 4 рази більше, ніж прогнозували
Так, якщо в рік запровадження надходження склали 4,3 мільярда гривень, а в наступному 2023 році – 8 мільярдів гривень, то вже в 2024 році надходження сягнули 11,2 мільярда гривень.
"Це майже в 4 рази перевищує суму, яку розраховували отримувати за результатами ухвалення закону", — додав депутат.
Гетьманцев також зауважив, що уряд очікує, що наступні ініціативи з імплементації директив DAC 7, ATAD I та ATAD II матимуть такий же успіх, як і "податок на Google".
Довідково. Це стало можливим завдяки ухваленню депутатами у 2021 році закону, який запроваджує податок на додану вартість на послуги, що надаються українцям міжнародними інтернет-компаніями, які не зареєстровані в країні. Закон, який набув чинності в січні 2022 року, спонукав кілька відомих компаній оголосити про збільшення вартості послуг для українських користувачів на 20%, що відображає новий податковий тягар. Серед них такі компанії, як Amazon, eBay, Adobe, Google та Facebook.