В онлайн-голосуванні за членів Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України 7 січня взяли участь 101 215 українців. Про це йдеться у повідомленні Міноборони.
Результати онлайн-голосування передали Комісії із забезпечення проведення конкурсу для перевірки. Їх офіційно оприлюднять протягом 5 робочих днів.
Як зауважили у міністерстві, попри DDoS-атаку, технічна команда захистила процес голосування. Через атаки на українську IT-інфраструктуру голосування було доступне лише для користувачів українських мереж.
Деякі користувачі звернули увагу на значну кількість голосів з однакової IP-адреси. Це пояснили тим, що Міноборони застосовує спеціальні сервіси для захисту від кіберзагроз.
«Подібні технології також можуть використовуватися на пристроях користувачів з увімкненими програмними засобами, що анонімізують трафік (наприклад, Private Relay на macOS або iOS). У результаті в логах голосування для ряду користувачів, які проголосували, реєструвалась IP-адреса 127.0.0.1. Особа кожного користувача верифікувалась завдяки авторизації через партнерські сервіси BankID та Дія.Підпис, а спеціально призначена команда швидкого реагування контролювала прозорість процесу», — запевнили в Міноборони.
Окрім цього, особливу увагу приділили забезпеченню можливості голосування для військових на фронті. За даними міністерства, захисники теж змогли взяти участь завдяки доступу до сайту через термінали Starlink та технічному супроводу.
Члени антикорупційної ради протягом наступних двох років допомагатимуть оцінювати корупційні ризики в оборонному відомстві та сприятимуть формуванню відповідних антикорупційних заходів.
Це вже друга спроба обрати членів Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України. 26 грудня 2024 року о 9:00 на сайті Міноборони стартувало онлайн-голосування, однак уже невдовзі після початку ресурс почав працювати з перебоями. Окрім цього, в телеграм-каналі «Джокер» з'явився скриншот, що його представнику вдалося проголосувати ще о 8:36.
У відомстві намагались усунути технічні проблеми та забезпечити стабільну роботу системи, але зрештою перенесли голосування на 7 січня 2025 року.
Фото: Depositphotos
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.