Міністерство освіти планує на момент вступу України в Європейський Союз створити конкурентну мережу університетів. Тому вже зараз триває програма із реорганізації. Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький в інтервʼю Lb.ua
«Ми не спішимо. У нас є дедлайн: на момент вступу в Європейський Союз має бути конкурентна мережа. Якщо вступ у Європейський Союз – це приблизно 2030 рік, то це означає, що нам необхідно дійти до плюс-мінус 100 цивільних закладів до цього часу», – пояснив Винницький.
За його словами, вже було скорочено мережу Міністерства освіти та науки на дев’ять закладів: було 130, стало 121, а у Львові процес реорганізації завершився. Там укрупнені такі заклади як:
- До Львівської політехніки приєднали Українську академію друкарства;
- До Львівського національного університету імені І. Франка приєднали Інститут фізичної оптики ім. О. Влоха;
- Університет ветеринарної медицини та біотехнологій незабаром стане Університетом ветеринарної медицини та природокористування.
До слова, рішення про приєднання Науково-дослідного інституту «Миколаївська астрономічна обсерваторія» до Головної астрономічної обсерваторії НАН України пояснюють тим, що такий крок дозволить розвинути інститут.
Наразі Миколаївська астрономічна обсерваторія бере участь у наповненні міжнародних астрономічних баз даних, у програмах наземної підтримки космічних місій, а також у виконанні цільових комплексних програм космічних досліджень НАН України та Державного космічного агентства України, підкреслюють у МОН.
Також Національний авіаційний університет повертається до початкової назви, під якою його було створено у 1933 році, – Київський авіаційний інститут. НАУ стає КАІ.