У неділю, 12 січня, о 22:00 на Першому каналі покажуть прем’єрні серії документального серіалу «Лицарі правозахисту» про тих, хто щоденно бореться за права людини в Україні. Серіал створено компанією Fresh Production Group на замовлення Суспільного мовлення за підтримки МЗС Королівства Нідерландів. Про це повідомили на корпоративному сайті Суспільного.
Серіал містить 12 серій. Кожна з них розповідає про одну з організацій, що стали опорою для тисяч людей, поєднуючи юридичну підтримку, збір доказів і допомогу постраждалим. Зокрема, серії 9 та 10 — це історії про роботу «Крим SOS» та «Блакитний птах».
Громадська організація «Крим SOS» висвітлює незаконність окупації півострова та репресивну політику Росії щодо кримчан, підтримує зв’язки Криму з материковою Україною, консолідує суспільство через захист прав, свобод та інтересів ВПО і постраждалих від збройного конфлікту на сході України та в Криму. «КримSOS» надає екстрену допомогу ВПО, координує громадські ініціативи з цих питань, сприяючи єдності України. Керівником організації є Олексій Тільненко.
Таміла Ташева, співзасновниця ГО «Крим SOS»
Лицар: голова правління Олексій Тільненко.
Героїня: полонена, звинувачена у «шпигунстві» Леніє Умерова, в кадрі — брат Азіз Умеров.
Свідки: заступник гендиректора Українського інституту Алім Алієв; головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва-Боровик; Постійна Представниця Президента України в АР Крим (до грудня 2024 року) Таміла Ташева.
Громадська організація «Блакитний птах» допомагає людям, які зазнали незаконного затримання, жорстокого поводження, катувань, а також їхнім родинам. Психологи проводять стабілізаційну роботу з людьми після звільнення, а юристи надають підтримку з юридичних питань. Після звільнення організація забезпечує соціальний і медичний супровід. Керівницею «Блакитного птаха» є психологиня Ганна Мокроусова.
Ганна Мокроусова, керівниця ГО «Блакитний птах»
Лицарка: голова ГО «Блакитний птах» Ганна Мокроусова.
Героїня: Лідія Місюренко — мати, яка вже 11 років живе у нескінченному пошуку свого сина, захопленого у полон російськими агресорами у 2014 році; Сергій Артішук — рік перебував у полоні на території тимчасово окупованої Донецької області та РФ.
Свідок: голова правління ГО «Фонд Маша» Тетяна Мураткіна.
Попередні серії вже можна переглянути на ютуб-каналі Першого: ГО «Центр громадянських свобод», ГО «Truth Hounds», ГО «Медійна ініціатива за права людини», ГО «Fight For Right», ГО «Центр прав людини ZMINA», Асоціація родин захисників «Азовсталі».
Команда проєкту — автори сценарію Марія Лебедєва, Ольга Бондаренко, Наджіє Аметова; режисер-постановник Роман Барабаш; оператор-постановник Максим Гуцу; композитори Владислав Курач, Антон Грідін; головний режисер монтажу Максим Десятерик; лінійний продюсер Євгенія Котенко; виконавчі продюсери Оксана Ісідорова, Олександр Опанасюк; продюсери Володимир Ладижець, Олег Щербина, Юлія Чернявська.
- Читайте також: Документальний фільм «На честь»: про військові символи за правилами та від серця
Фото: Суспільне
Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.
Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».