Витіснення США з китайського ринку сої: чи зможе Україна скористатися новою нішею?
Витіснення США з китайського ринку сої: чи зможе Україна скористатися новою нішею?

Витіснення США з китайського ринку сої: чи зможе Україна скористатися новою нішею?

Відновлення торговельної війни між США та Китаєм матиме менший вплив на китайський ринок сої, ніж сім років тому, але може повністю закрити доступ до нього для американської олійної. Таке припущення міститься в оновленому звіті RaboResearch, повідомляє  Feedlot.

Як ідеться у звіті, цілком імовірно, що Китай негайно вживе заходів у відповідь, націлившись на зернові та олійні культури, особливо на сою, якщо обраний президент США Дональд Трамп запровадить додаткові торгові тарифи. Під час першого президентського терміну Д. Трампа введення відповідних тарифів призвело до втрат сільськогосподарського експорту США на суму понад $27 млрд, причому $25,7 млрд з них були безпосередньо пов'язані з тарифами, введеними Китаєм.

Водночас, порівняно з торговельною війною 2018-19 рр., Китай на даний час має у своєму розпорядженні більш високі запаси сої в державних резервах за рахунок збільшення імпорту з Бразилії. Крім того, китайські тваринники вже адаптувалися до низькопротеїнових кормових формул і змогли зменшити використання соєвого шроту в комбікормах.

«З часу останньої торговельної війни Китай збільшив річне виробництво сої на 5 млн тонн завдяки своєму національному плану з відновлення виробництва олійної. Також було створено державні резерви сої, кінцеві запаси яких збільшилися на 20 млн тонн у період з 2021-22 по 2023-24 рр.», – йдеться у звіті.

Споживання соєвого шроту в КНР стабілізувалося в основному через просування урядом рецептур кормів з низьким вмістом білка. Офіційні китайські дані показують, що частка соєвого шроту в рецептурах кормів знизилася з 17,3% у 2019 році до 13% у 2023 р.

При цьому аналітики нагадують, що Китай значною мірою залежить від Бразилії, яка у 2023-24 рр. забезпечувала 74% китайського імпорту сої, що відповідає рівню, який спостерігався в розпал торговельної війни. При значному збільшенні виробництва сої в Бразилії у 2024-25 pp. і можливому відновленні торговельної війни між США і Китаєм частка Бразилії на китайському ринку сої може збільшитися до 80% і більше.

«Усі ці фактори створюють сценарій, за яким американські соєві боби можуть бути витіснені з китайського ринку внаслідок нової торговельної війни», - резюмується у звіті.

Источник материала
Упоминаемые персоны
loader