Українські прізвища грецького походження мають особливе звучання, яке відрізняє їх з-поміж інших. Про ці родові імена – розповідає24 Канал з посиланням на книгу "Сучасні українські прізвища" мовознавця Юліана Редька.
Добірка українських прізвищ грецького походження
Більшість українських прізвищ, які утворилися в Давній Греції, наразі вважаються доволі рідкісними. Попри те, що ці родові імена були досить популярними у давнину, у сучасному світі вони майже не збереглися. Подібні прізвища виникли під впливом грецької культури на середовище українців.
Що цікаво, такі родові імена мають особливі значення й звучання. Наприклад, прізвище Кіор трактується як "сліпий", Балабан – "величезний", а Куркчі – "хутровий". До родових імен, що мають грецьке походження також належать:
- Афенка – 25 носіїв;
- Бузовчу – 16 носіїв;
- Мармур – 115 носіїв;
- Узун – 1896 носіїв;
- Каракоз – 19 носіїв;
- Варсамас – 16 носіїв;
- Ялу – 9 носіїв;
- Темір – 164 носії;
- Габіда – 35 носіїв;
- Імерелі – 34 носії;
- Яцко – 991 носій.
Також у давнину нерідко утворювали прізвища від назв населених пунктів. Втім, наразі ці родові імена майже неможливо почути в Україні. Серед таких прізвищ – Мангуш та Шамлі.
Прізвища, які мають давньогрецьке походження / Фото Freepik
Які прізвища вказують на єврейське коріння
Ці прізвища дослідив ізраїльський філолог Вольф Москович. За його словами, євреї почали переселятися до України ще в XVI столітті, хоча родові імена у них з'явилися значно пізніше – у XIX сторіччі. Тому більшість прізвищ походила від назв міст. До таких родових імен належать: Бродський, Заводівкер, Македонський, Іванкін, Ванніков, Псуйбумага, Сторчеус, Трусиголова й Задирихвіст.