Про це повідомляє Axios із посиланням на два обізнаних джерела, передає Укрінформ.
Трамп неодноразово заявляв, що контроль над Гренландією - найбільшим островом у світі - необхідний для національної безпеки США на тлі загроз з боку РФ і Китаю. Цього тижня Гренландію відвідав син Трампа.
За словами джерел Axios, данський уряд хоче уникнути публічного зіткнення з новою адміністрацією США і звернувся до членів команди Трампа за роз'ясненнями щодо того, що саме новообраний президент мав на увазі у своїх коментарях на початку цього тижня.
У повідомленнях, переданих команді Трампа, данський уряд чітко дав зрозуміти, що Гренландія «не продається», але висловив готовність обговорити будь-який інший запит США щодо острова, повідомили джерела.
США вже мають військову базу в Гренландії та угоду з Данією від 1951 року про захист острова, в межах якої можна обговорювати збільшення американського контингенту.
Данські офіційні особи вже заявили, що розглядають подальші заходи щодо збільшення інвестицій у військову інфраструктуру і можливості в Гренландії, консультуючись з місцевим урядом.
Як повідомляв Укрінформ, обраний президент США Дональд Трамп не виключив застосування сили для контролю над Гренландією та Панамським каналом.
7 січня син обраного президента США Дональд Трамп-молодший прибув у Гренландію на тлі відновлення інтересу його батька до питання «володіння» островом.
Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що запропонувала поговорити з новообраним президентом США Дональдом Трампом на тлі його ескалації заяв про взяття під контроль Гренландії.
Прем'єр-міністр острова Муте Егеде заявив, що Гренландія хоче бути не американською чи данською, а незалежною.