"Підготувати закон можна дуже швидко": Веніславський пояснив, що заважає провести демобілізацію
"Підготувати закон можна дуже швидко": Веніславський пояснив, що заважає провести демобілізацію

"Підготувати закон можна дуже швидко": Веніславський пояснив, що заважає провести демобілізацію

Наприкінці грудня ЗМІ писали, що Міноборони України просить Комітет з нацбезпеки відтермінувати підготовку законупро демобілізацію до 18 березня 2025 року. В інтерв'ю "Радіо NV" нардеп Федір Веніславський пояснив, що проблем із підготовкою документу немає. Наразі триває розгляд варіантів, як можна замінити людей на передовій, передає24 Канал.

Чому досі не ухвалений законопроєкт про демобілізацію

Посадовець зауважив, що про механізми заміни людей відбуваються постійні дискусії на рівні Ради з представниками Міноборони і ЗСУ. Зараз триває аудит ефективності використання наявних військових підрозділів.

Нардеп нагадав, що кількість Збройних сил України – це приблизно один мільйон людей. Причому безпосередню участь у бойових діях бере менш ніж половина з цієї чисельності. І десь декілька сотень тисяч людей перебувають на передньому краї.

Тому, каже Веніславський, насамперед йдеться про можливість залучення до бойових дій тих підрозділів, які перебувають в тилу, чи аудиту, наскільки ефективно вони використовуються. Також обговорюється питання щодо удосконалення залучення до війська через рекрутингові механізми.

Я вважаю, що очікувати масового звільнення з військової служби військовослужбовців навряд чи варто, навіть протягом наступних трьох місяців,
– наголосив Веніславський.

Нардеп зауважив, що також тривають переговори ізь партнерами щодо надання інноваційних зразків озброєння, які дозволять без кількісного збільшення війська дозволять звільняти території.

Веніславський підсумував, що демобілізація – це комплексна проблема, яку намагаються вирішити на різних рівнях.

До слова, нардеп нагадав, що під час повномасштабних воєн масова демобілізація не проводилася, а в Україні вже є підстави для звільнення з військової служби.

Теги по теме
Законодавство
Источник материала
loader
loader