Україна готова допомогти Придністров’ю, проте немає реакції тих, хто контролює ситуацію в регіоні - Зеленський
Україна готова допомогти Придністров’ю, проте немає реакції тих, хто контролює ситуацію в регіоні - Зеленський

Україна готова допомогти Придністров’ю, проте немає реакції тих, хто контролює ситуацію в регіоні - Зеленський

Україна готова допомогти Придністров’ю подолати вакуум енергоресурсів, проте не бачить реакції від тих, хто контролює ситуацію на лівому березі Дністра.

Про це у зверненні заявив Президент України Володимир Зеленський, передає Укрінформ.

За словами Зеленського, на тижні була розмова з Президенткою Молдови Маєю Санду, під час якої обговорили, як можна подолати гуманітарну кризу в Придністров’ї.

Відео: ОП

“Там через свідомі дії Росії – просто вакуум енергоресурсів. Люди страждають. І це свідомо скеровується Росією, щоб зіпсувати суспільні настрої в Молдові перед виборами”, - наголосив Зеленський.

Він зауважив, що Україна може допомогти вугіллям. Проте поки що не бачить відповідної реакції від тих, хто фактично контролює ситуацію на лівому березі Дністра.

“Якщо вони підіграють Росії, це одна справа, зовсім інша справа, якщо вони дійсно хочуть допомогти людям у Придністров’ї. З нашого боку готовність є”, - запевнив Президент України.

Як повідомляв Укрінформ, Газпром 28 грудня заявив, що припинить постачання газу до Молдови через нібито борги з боку Moldovagaz. Газпром оцінив борг Молдови у 709 млн доларів, однак Кишинів визнає лише 8,6 млн дол. Решта заборгованості – за газ, спожитий Придністров'ям.

У Молдові 16 грудня запровадили режим надзвичайної ситуації в енергетиці. 31 грудня Міненергетики повідомило, що в січні 2025 року більшу частину електроенергії Молдова імпортує із сусідньої Румунії, а 30% забезпечать місцеві ТЕЦ.

Так звана влада Придністров'я теж запровадила режим надзвичайної ситуації. Після припинення подачі газу 1 січня там відключили центральне опалення у містах, а газ залишився лише для приготування їжі. Запасів газу, за даними придністровської влади, має вистачити на 20 днів. Молдавська ДРЕС із 1 січня перейшла на генерацію електроенергії на вугіллі.

Із 3 січня у придністровському регіоні почали запроваджувати віялові відключення електроенергії. 4 січня в регіоні зупинили роботу "Молдавського металургійного заводу", а в Рибниці призупинив роботу хлібокомбінат, де виготовляли близько 2 тонн хліба на добу.

У невизнаному Придністров’ї 10 січня ще на 30 днів продовжили дію надзвичайного економічного стану, який було запроваджено 11 грудня 2024 року. Президент самопроголошеного Придністров’я Вадим Красносельський тоді пояснив такий крок “ризиком припинення постачання російського газу”, яке відбулося згодом, 1 січня 2025 року.

Фото: ОП

Теги по теме
Владимир Зеленский помощь
Источник материала
loader
loader