Як передає Укрінформ, таблиця опублікована на сайті МОЗ.
У міністерстві зазначили, що запрацювала нова система оцінювання повсякденного функціонування особи, яка є важливим кроком у запровадженні прозорих та ефективних підходів до встановлення статусу інвалідності і підтримки людей з порушеннями здоров’я.
За даними МОЗ, уже сформовані понад 1535 експертних команд, які обʼєднали більш як 5 тисяч 600 лікарів. Це в чотири рази більше, ніж було у складі МСЕК.
Експертні команди працюють у 296 лікарнях по всій Україні, забезпечуючи зручність і доступність послуг.
Від медико-соціальних експертних комісій до нових закладів охорони здоров’я передається понад 1,4 млн справ (включно з архівами), з яких більше ніж 44 тисячі – ті, які мали бути розглянуті МСЕК у першому кварталі 2025 року.
У МОЗ поінформували, що на сьогодні вже внесено понад 36 тисяч справ для першочергового розгляду. Триває процес передачі архівів МСЕК до визначених закладів охорони здоров’я.
У відомстві зазначили, що людям, які раніше подали документи на МСЕК, хвилюватися не слід.
Кожну людину, яка очікує розгляду, поінформують про дату, час і місце розгляду справи експертною командою.
Водночас у МОЗ зауважили, що система ще налаштовується, але найближчим часом всі процеси працюватимуть у штатному режимі.
Таблиця з інформацією про те, від якої МСЕК до якого медичного закладу передана справа людини, вже доступна на сайті МОЗ. У міністерстві підкреслили, що перелік закладів періодично доповнюється.
Як повідомляв Укрінформ, з 1 січня 2025 року статус інвалідності, замість МСЕК, визначатиметься на основі оцінювання повсякденного функціонування людини. МОЗ оприлюднило матеріали як для пацієнтів, так і для лікарів щодо нової системи.