Навчання і кібервійна: BI розкрив, навіщо Китай показує силу перед інавгурацією Трампа
Навчання і кібервійна: BI розкрив, навіщо Китай показує силу перед інавгурацією Трампа

Навчання і кібервійна: BI розкрив, навіщо Китай показує силу перед інавгурацією Трампа

Китай став частіше відкрито й приховано демонструвати свою силу прямо перед інавгурацією новообраного президента США Дональда Трампа. Зокрема, Пекін посилює тиск на союзників Вашингтона і бере участь у гібридній війні в кіберпросторі, повідомляє Business Insider.

Зазначається, що за останні кілька місяців у Китаї почали проводити випробування ймовірних бойових літаків нового покоління, ВМС Пекіна спустили на воду нові військові кораблі, а китайські військові вперше імітували морську блокаду Японії і провели масштабні навчання поблизу Тайваню.

Крім цього США звинуватили китайських хакерів у великих зломах Міністерства фінансів і телекомунікаційних компаній, додали у виданні. Також у Вашингтоні підозрюють, що КНР може бути причетна до пошкодження критично важливої підводної інфраструктури.

Деякі подібні дії можуть бути частиною довгострокової стратегії Пекіна, яка спрямована на стримування зовнішньої підтримки Тайваню, заявив журналістам старший науковий співробітник проєкту China Power Project у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень Метью Фунайоле.

У виданні нагадали, що в грудні, за даними Тайваню, Китай розгорнув близько 90 кораблів ВМС і берегової охорони навколо країни і південних японських островів. Цікаво те, що Пекін не оголошував про такі навчання заздалегідь.

Крім того, у Тайвані зафіксували понад 60 вторгнень у свою ідентифікаційну зону ППО. Тайбей говорив про те, що китайські сили імітували напади на іноземні судна і порушували навігацію інших, підкреслили у виданні.

Ці навчання стали найбільшими для Китаю з часів кризи в Тайванській протоці 1996 року. Вони відбулися після візиту президента Тайваню Лая Цінде до кількох тихоокеанських партнерів, зазначили у виданні.

Старший науковий співробітник з питань оборони та політики національної безпеки Американського інституту підприємництва Жизель Доннеллі впевнена, що час проведення цих навчань "більш ніж випадковий". За її словами, більш імовірним є те, що російський диктатор Володимир Путін останнім часом намагається чинити якомога більший тиск на Україну перед вступом Трампа на посаду.

Доннеллі пояснила, що китайське керівництво, найімовірніше, проводило масштабні військові навчання для того, щоб отримати раннє уявлення про підхід адміністрації майбутнього президента США до американо-китайської політики.

У грудні Китай також проводив військові навчання в протоці Міяко, які нагадували морську блокаду. Незадовго до кінця 2024 року в Пекіні оголосили, що військово-повітряні та військово-морські сили КНР проводять патрулювання в бойовій готовності навколо мілини Скарборо, додали у виданні.

Крім навчань Китай нарощує виробництво зброї. Наприклад, у листопаді на авіасалоні в Чжухаї було презентовано новітні літаки, зокрема стелс-винищувач J-35A. Уже наступного місяця були помічені прототипи літаків наступного покоління. У Пентагоні говорили про те, що Пекін розробляє нові стелс-бомбардувальники середньої і великої дальності для нанесення ударів по регіональних і глобальних цілях, нагадали у виданні.

Крім того, Китай спустив на воду військовий корабель CNS Sichuan, який є першим китайським судном типу 076. Також це найбільше у світі десантне судно.

За останні два місяці Китай продемонстрував свої можливості і вчинив дії, які являють собою потенційні виклики для США, їхніх союзників і партнерів. Ці проблеми стоятимуть перед майбутньою адміністрацією Трампа, вважають у виданні.

Источник материала
loader
loader