Оборонно-промислове співробітництво з Україною посилює європейську промисловість - Пісторіус
Оборонно-промислове співробітництво з Україною посилює європейську промисловість - Пісторіус

Оборонно-промислове співробітництво з Україною посилює європейську промисловість - Пісторіус

Європейські виробники зброї лише виграють від того, якщо будуть використовувати вільні потужності на території України, що, до того ж дозволить їм вдосконалювати свою продукцію з урахуванням досвіду українських партнерів.

Про це сказав міністр оборони ФРН Борис Пісторіус на пресконференції після зустрічі голів оборонних відомств Польщі, Німеччини, Франції, Італії, Великої Британії 13 січня поблизу Варшави, повідомляє кореспондент Укрінформ.

Спільні підприємства він назвав важливим фактором, над яким партнери будуть цілеспрямовано працювати. З цією метою очільники оборонних відомств 5 країн вирішили сьогодні створити спільну робочу групу, яка до наступної зустрічі «обмінюватиметься кращими прикладами та шукатиме спільні шляхи підвищення ефективності у сфері спільних підприємств».

«Що стосується спільних підприємств, ми хочемо, щоби їх створення стимулювало і нашу європейську збройову промисловість. Зараз в Україні є вільні виробничі потужності, які ми маємо використати, об’єднавши український оборонний комплекс із нашими оборонними підприємствами, якомога швидше та ефективніше», - заявив політик.

Пісторіус зазначив, що разом з українцями будуть визначатися сфери, де партнери можуть надати додаткову безпосередню підтримку. Вже є успішні проєкти у виробництві дронів. Пісторіус згадав, зокрема, що програмне забезпечення для безпілотників, які використовуються силами спеціальних операцій, надходять із Німеччини. Ба більше, технології вдалося вдосконалити завдяки досвіду України.

«І це важливо для обох сторін. Це означає, що обидві сторони виграють від тісної співпраці», - підкреслив він.

Окремо Пісторіус торкнувся такої галузі як українська командно-інформаційна система, тобто ІТ-система, яка потрібна Збройним силам України для оперативного управління. Україна має нагальну потребу у фінансуванні програмного забезпечення, підтримки та подальшого розвитку в цій сфері, тому за ініціативи федерального уряду, розповів його представник, Німеччина змогла надати 14 мільйонів євро прямої підтримки для цього напрямку.

Глава Міноборони наголосив на бажанні та готовності розширити промислове співробітництво, охоплюючи нові сфери.

Він додав, що Україна ж, виробляючи зброю і техніку в себе вдома, швидше забезпечить власні війська.

Як повідомлялось, у понеділок неподалік Варшави відбулась третя зустріч міністрів оборонних відомств Групи П’яти. Перша подібна пройшли восени минулого року в Берліні, вдруге вони зустрілися на полях формату «Рамштайн» минулого тижня. Наступна зустріч, як очікується, пройде у Франції.

Теги по теме
Украина Европа
Источник материала
loader
loader