Шахраї ошукали трьох українців: які методи обману використовують злочинці
Шахраї ошукали трьох українців: які методи обману використовують злочинці

Шахраї ошукали трьох українців: які методи обману використовують злочинці

Зловмисники, шахрайським шляхом, дізналися у жителів Чернівецького району конфіденційну інформацію та заволоділи їхніми заощадженнями у сумі понад 66 тисяч гривень. Співробітники поліції Буковини вкотре закликають громадян бути пильними та дотримуватись правил онлайн-безпеки. 
 
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції у Чернівецькій області.
"11 січня із заявою про шахрайство до відділення поліції звернулася 33-річна жителька с. Мамаївці. Жінка розповіла поліцейським, що стала жертвою шахраїв, які пропонували в інтернеті матеріальну допомогу від держави. Увійшовши в довіру, аферисти дізналися у буковинки конфіденційну інформацію, після чого з її картки було перераховано 10 тисяч гривень", - йдеться у дописі.
Того ж дня жертвою шахраїв став 62-річний житель с. Панка. Аферисти, приставившись працівниками банку, дізнатися у буковинця таємну інформацію та заволоділи його коштами у сумі понад 7 тисяч гривень. Зі слів заявника, гроші були перераховані на невідомі банківські реквізити. 

Учора, 12 січня, ще однією жертвою інтернет-шахраїв став 63-річний житель с. Бояни. Заявник розповів поліцейським, що коли він намагався вивести гроші із міжнародної біржі його ошукали аферисти. Буковинець самостійно перерахував 49 тисяч гривень на рахунки шахраїв, які нібито йому допомагали вивести заощадження. У подальшому зв’язок з ними обірвався, а чоловік зрозумів – його ошукали. 

Відомості про вказані факти протиправних дій поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводяться досудові розслідування.

Поліцейські Буковини вкотре наголошують, щоб не стати жертвою шахраїв – дотримуйтеся основних правил онлайн-безпеки:
- довіряйте інформації про соціальні виплати та матеріальну допомогу тільки на офіційних сайтах установ;
- не переходьте за сумнівними посиланнями та в жодному випадку не вводьте конфіденційну інформацію, що стосується ваших банківських рахунків;
- довіряйте інформації про соціальні виплати та матеріальну допомогу тільки на офіційних сайтах установ і організацій;

- не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з перерахуванням коштів.

Якщо ви все ж таки стали жертвою аферистів — одразу телефонуйте на спецлінію «102».

Источник материала
loader