США посилюють контроль за експортом передових ШІ-чипів — як працюватиме нове правило
США посилюють контроль за експортом передових ШІ-чипів — як працюватиме нове правило

США посилюють контроль за експортом передових ШІ-чипів — як працюватиме нове правило

Уряд США оголосив про запровадження нових правил, спрямованих на контроль доступу інших країн до розроблених у США чипів і технологій штучного інтелекту. Reuters пояснює, як працюватиме нове правило.

Які чипи підпадають під обмеження

Нові правила стосуються GPU — спеціалізованих процесорів, які спочатку були розроблені для пришвидшення обробки графіки. Хоча вони відомі своєю роллю в іграх, здатність GPU, таких як вироблені американським лідером галузі Nvidia, зокрема H100, зробила їх цінними для навчання та роботи ШІ-моделей.

Обмеження стосуються обчислювальної потужності чипів, що вимірюється у Total Processing Performance (TPP). До 2027 року для більшості країн встановлено ліміт у 790 млн TPP, що еквівалентно приблизно майже 50 000 GPU Nvidia H100.

Що передбачають нові заходи

США розширюють обмеження на експорт передових GPU, які використовуються для тренування ШІ-моделей. Крім того, створено винятки для хмарних провайдерів, таких як Amazon Web Services і Microsoft Azure, які отримують спеціальний статус «універсального верифікованого кінцевого користувача» (Universal Verified End User).

Для компаній із таким статусом встановлено підвищені ліміти: до 320 000 GPU протягом наступних двох років. Такі заходи допоможуть США контролювати використання передових чипів і запобігати їхньому потраплянню до країн, які становлять ризик, зокрема до Китаю.

США також регулюватимуть використання так званих «ваг моделей» — числових параметрів, які визначають результати операцій ШІ. Це нововведення спрямоване на захист найсучасніших «закритих» моделей, які не є публічними.

На думку експертів, ці обмеження мають гарантувати безпечну розробку та використання передових ШІ в країнах-партнерах.

Чи є винятки

Так, для невеликих замовлень — до 1 700 GPU — не потрібна ліцензія, а лише сповіщення уряду. Це стосується замовлень від університетів, медичних установ і дослідницьких організацій.

Також винятки діють для GPU, призначених для геймінгу.

Які країни можуть отримати необмежену кількість ШІ-чипів

Загалом вісімнадцять країн звільнені від лімітів на передові GPU: Австралія, Бельгія, Велика Британія, Канада, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Японія, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Південна Корея, Іспанія, Швеція, Тайвань та США.

Нагадаємо, китайські університети та дослідницькі інститути через посередників отримали доступ до передових ШІ-чипів від Nvidia, попри заборону США на продаж такої технології Китаю.

Також російська військова промисловість, попри західні санкції, продовжує отримувати доступ до американських напівпровідників, що використовуються для виробництва зброї, яка активно застосовується проти України.

Источник материала
loader