Зокрема, покращити позицію перед потенційними переговорами, відтягнути російські резерви з інших напрямків та відвернути увагу противника, сказав 24 Каналу військовий експерт з Ізраїлю Григорій Тамар. Він також пояснив, чому українське командування не може перекинути сили з Курської області на той напрямок, де найбільше тисне противник.
Чому ЗСУ вигідніше йди у наступ на Курщині
Як зазначив військовий експерт з Ізраїлю, є одна проблема, яку Сили оборони досі не розв'язали. Йдеться про використання російською авіацією надважких боєприпасів, які знищують війська в обороні, навіть якщо вони добре укріплені.
Ці засоби неможливо використовувати по військах, які наступають, а тільки по стаціонарних цілях,
– наголосив Тамар.
Новий наступ ЗСУ на Курщині може бути спробою змінити правила гри на тактичному рівні для того, щоб ситуація для українських військ була комфортнішою.
Крім того, є хибне судження, що завжди сторона, яка обороняється, зазнає втрати менші, ніж та, що наступає. За словами військового експерта з Ізраїлю, це дещо застаріле уявлення.
Часто буває під час наступу, якщо він раптовий та грамотно спланований, то сторона, яка наступає, зазнає менших втрат, ніж сторона, яка обороняється, особливо якщо вдається взяти в оперативне оточення сили, які обороняються,
– мовив Тамар.
З його слів, це також може бути одна з особливостей наступальної операції.
Зверніть увагу! Військовий експерт Олексій Гетьман наголосив, що нові атаки в Курській області є виправданими,адже вони послаблюють Росію у військовому сенсі.
Які цілі нового наступу
Вже не вперше Збройні Сили України демонструють можливість й здатність прихованої концентрації резервів та найнеочікуванішого введення їх у справу. Вкотре наступ українських військ став великою несподіванкою для всіх, зокрема росіян.
Це похвально, особливо враховуючи, що ця війна, так само як війна в Ізраїлі – війни нового покоління, коли події відбуваються фактично у прямому ефірі й через це вкрай важко зберігати рівень секретності,
– додав військовий експерт з Ізраїлю.
Він назвав 3 ймовірні цілі нового наступу Сил оборони на Курщині:
- спроба українського Генштабу покращити позицію перед потенційними переговорами;
- спроба відтягнути російські резерви з інших напрямків для того, щоб послабити наступальний натиск росіян;
- маневр для відвертання уваги й найближчим часом буде неочікуваний розвиток подій на інших напрямках.
До слова, Росія вже залучилавід 50 до 60 тисячособового складу для боїв на Курщині.