Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте у вівторок, 14 січня, за підсумками зустрічі з лідерами країн Альянсу в Балтійському регіоні, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу НАТО.
«Працюючи разом з усіма членами Альянсу, ми зробимо все можливе, щоб забезпечити безпеку не лише нашої критичної інфраструктури, але й усього, що нам цінне», - сказав він.
Зазначається, що до реалізації Baltic Sentry будуть залучені фрегати та патрульні літаки, а також невеликий флот морських безпілотників.
Генсек підкреслив, що НАТО співпрацюватиме з членами Альянсу для інтеграції національних засобів спостереження – усе для покращення здатності захищати критично важливу підводну інфраструктуру та реагувати у разі потреби.
Рютте також наголосив на неухильному дотриманні права, навівши приклад Фінляндії, яка продемонструвала, що жорсткі дії в рамках закону можливі.
«Капітани суден повинні розуміти, що потенційні загрози нашій інфраструктурі матимуть наслідки, включаючи можливу висадку на борт, конфіскацію та арешт», - зазначив Рютте.
Як повідомлялось, останніми місяцями та тижнями було пошкоджено оптоволоконний кабель між Гельсінкі та Ростоком, була обірвана лінія електропередачі Estlink 2 між Фінляндією та Естонією тощо. Є підозра, що це сталося через те, що кораблі тягнули по дну якорі.
Агентство транспортної безпеки Фінляндії Traficom не дозволило судну Eagle S, яке підозрюють у пошкодженні кабелю Estlink 2, продовжувати світ маршрут.