Польський національний мовник Telewizja Polska запускає українську редакцію
Польський національний мовник Telewizja Polska запускає українську редакцію

Польський національний мовник Telewizja Polska запускає українську редакцію

Разом з англомовним, білоруськомовним та російськомовним каналами українська редакція входитеме до «Центру програм для зарубіжжя» Telewizja Polska.

У складі польського національного мовника Telewizja Polska (TVP) починає роботу українська редакція. Про це повідомила медіаекспертка, телеведуча, культурна менеджерка, програмна директорка телеканалу «Еспресо» Марія Гурська.

«Друзі, прийшов цей день. За мить відкриваємо у Варшаві українську телередакцію польського національного мовника TVP. Шукаємо ведучих аналітичних студій, журналістів ТБ і сайту, редакторів, випускового редактора новин, відеоінженерів, перекладачів з польської. Знання польської мови важливе, але, крім останньої позиції, необов'язкове. Вітається місцезнаходження у Варшаві», — написала вона на фейсбуці. 

«Детектор медіа» звернувся до Марії Гурської з проханням більш докладно розповісти про те, як буде влаштована робота нового підрозділу TVP, і очікує на відповідь, яку опублікує найближчим часом.   

Раніше ми повідомляли про те, що польський мовник TVP планує зміни в роботі іноземних редакцій та збирається запровадити програми українською. TVP мав намір об’єднати всі канали, що транслює іноземними мовами, в єдину організаційну структуру «Центр програм для зарубіжжя» на чолі з керівником TVP World Міхалом Бранятовським.

Тоді ж Бранятовський розповів, що з початком 2025 року розпочнуть роботу чотири окремі редакції: англомовна TVP World, білоруськомовна «Белсат», російськомовна «Вот-Так» та українська редакція, яка тоді ще не мала назви. 

Кожна з телестанцій, що входять до групи, матиме власний бюджет і автономію. Водночас TVP Polonia і TVP Vilnius залишаться незалежними. 

Прессекретар польської дипломатії Павел Вронський запевнив, що фінансування МЗС іноземних редакцій залишиться без змін.

Нова польська влада вирішила, що державні ЗМІ стали занадто політизованими. Зокрема, TVP Info критикували за те, що воно служило джерелом пропаганди протягом восьми років правління партії «Право і справедливість» («ПіС»). Нова керівна коаліція на чолі з прем'єр-міністром Дональдом Туском виступила за деполітизацію медіа і пообіцяла створити нові ЗМІ з більш збалансованим підходом. 

23 грудня президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на законопроєкт про бюджет країни, який передбачає виділення 3 млрд злотих (майже 700 млн євро) для державних ЗМІ у 2024 році — «з огляду на кричуще порушення Конституції та принципів демократичної правової держави». «Державні медіа повинні бути спочатку справедливо і законно відновлені», — заявив Дуда. 

У відповідь на рішення президента Дуди призупинити фінансування державних ЗМІ 28 грудня 2023 року міністр культури Польщі вирішив ліквідувати державні медіакомпанії Telewizja Polska S. A., Polskie Radio S. A. та Polish Press Agency S. A. 

Паралельно з початком процесу ліквідації розпочався розгляд судових позовів щодо законності дій міністра. Попри юридичну тяганину, мовник працює далі з новою редакційною політикою. До ефіру в рамках TVP повернулися шановані медійники та культурні діячі, а інформаційну програму Wiadomości («Новини») замінили на нову під назвою «19:30», де інформацію презентують у більш об’єктивний спосіб. До низки програм знову почали запрошувати фахівців, які представляють різні політичні погляди.

Більш детально про ситуацію з польським телебаченням написав оглядач «ДМ» Артур Колдомасов у статті «Що зараз відбувається із польським (суспільним) мовником TVP».

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Польща
Источник материала
loader
loader