Швеція знайшла пошкодження ще одного енергетичного кабелю в Балтійському морі
Швеція знайшла пошкодження ще одного енергетичного кабелю в Балтійському морі

Швеція знайшла пошкодження ще одного енергетичного кабелю в Балтійському морі

Вперше країна виділяє ресурси для сил НАТО, які стежитимуть за ситуацією в регіоні через загрози інфраструктурі.

Швеція підтвердила пошкодження  ще одного підводного кабелю живлення Nordbalt, що з’єднує країну з Литвою.  Виявлені пошкодження, ймовірно, спричинені якорем. Про це  повідомив міністр оборони Швеції Карл-Оскар Болін  у коментарі шведському суспільному мовником SVT, пише LRT. 

Карл-Оскар Болін зазначив, що пошкодження інфраструктури може бути пов'язане з відключенням країн Балтії від білорусько-російської електромережі БРЕЛЛ у лютому.

«Те, що публікують шведські ЗМІ, показує, що ми дійсно не можемо вірити у випадковості щодо того, що відбувається в Балтійському морі. Ми повинні дуже серйозно ставитися до цих випадків саботажу або спроб саботажу цієї інфраструктури. І це свідчить про те, що необхідна швидка реакція НАТО, щоб захистити інтереси наших споживачів і, в основному, всю нашу інфраструктуру, а також ринок електроенергії та цінову стабільність», — прокоментував ситуацію віцеміністр енергетики Литви Арнолдас Пікзірніс.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон наголосив, що країна, маючи найдовшу берегову лінію серед країн Балтійського моря, бере на себе значну відповідальність за його безпеку. За словами Крістерссона Швеція вперше виділяє ресурси для НАТО, які забезпечуватимуть контроль за ситуацією в регіоні.

Нагадаємо, що 17–18 листопадабули пошкодженідва кабелі між Швецією, Литвою, Німеччиною та Фінляндією. Як повідомив тоді міністр оборони Швеції Карл-Оскар Болін, кабель зазнав ушкоджень від перетягування якоря, ймовірно, як зазначали раніше китайським судном Yi Peng 3.  

Як вважають слідчі, китайське судно зробило це навмисно, а капітана судна завербували російські спецслужби. 

25 грудня, кабель між Естонією та Фінляндієюбув  пошкодженийтанкером Eagle S, який входить до так званого російського тінього флоту.

Фото: Китайське судно Yi Peng 3 /  Vida Press photo

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Источник материала
loader
loader