У Таджикистані до десяти років в'язниці засудили редактора незалежної газети Paik Ахмада Іброгіма
У Таджикистані до десяти років в'язниці засудили редактора незалежної газети Paik Ахмада Іброгіма

У Таджикистані до десяти років в'язниці засудили редактора незалежної газети Paik Ахмада Іброгіма

Його звинуватили у «корупції», «вимаганні» та «екстремізмі».

Головний редактор останнього незалежного медіа в Хатлонській провінції на південному заході Таджикистану Paik Ахмад Іброгім 10 січня був засуджений до десяти років позбавлення волі після закритого судового засідання. Про це повідомила міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF).

Ахмад Іброгім перебуває під вартою з 12 серпня 2024 року за звинуваченнямя у «корупції», «вимаганні» та «екстремізмі».

У грудні журналіст надіслав листа меру Душанбе, синові президента Рустаму Емомалі, в якому оскаржив звинувачення. У листі він нагадав про свою відданість боротьбі з екстремізмом протягом усього життя та висловив жаль з приводу відсутності доступу до адвоката та використання владою фотографій його родини та його особистого листування проти нього. Іброгім також зауважив, що жоден із 13 свідків, викликаних стороною обвинувачення, не з’явився на судовий процес, який проходив за закритими дверима.

За версією влади, Ахмад Іброгім нібито пропонував хабар співробітнику служби національної безпеки, однак одне з джерел Radio Ozodi стверджує, що агент обдурив журналіста, вимагаючи еквівалент 250 доларів США за продовження ліцензії його газети.

Засноване у 2012 році Paik було останнім незалежним медіа в регіоні та було закрито після арешту його головного редактора. Видання регулярно зазнавало тиску та штрафів через свої статті, які часто викривали бездіяльність влади, зокрема її пасивність перед обличчям поганих санітарних умов у дитячих садках.

«Свавільне засудження Ахмада Іброгіма до десяти років позбавлення волі є смертним вироком для незалежної журналістики в Хатлоні, одній з чотирьох провінцій Таджикистану. Цей вирок — результат непрозорого судового процесу без права на захист — є ще одним проявом рішучості таджицької влади заткнути рот останнім бастіонам незалежної преси. RSF закликає до негайного звільнення Ахмада Іброгіма та інших журналістів, ув'язнених у Таджикистані», — сказала керівниця відділу Східної Європи та Центральної Азії RSF Жанна Кавельє.

З 2022 року щонайменше шість журналістів були заарештовані та засуджені до тривалих термінів ув’язнення в Таджикистані.

Зокрема, наприкінці 2022 року таджицького журналіста та блогера Далера Імомалі засудили до 10 років позбавлення волі за звинуваченнями у «наданні свідомо неправдивих відомостей про злочин, незаконному підприємництві та участі у діяльності заборонених організацій». Імомалі робив репортажі та відеоролики на соціальну тематику і критикував роботу чиновників.

Фото: RSF

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader