Відновлення України залишається пріоритетом уряду на 2025 рік - Шмигаль
"Відновлення України продовжується і лишається нашим одним з головних і важливих пріоритетів. В 2024 році ми зосередились на ключових пріоритетах відновлення - це енергетика, школи, лікарні, житло, гуманітарне розмінування. Відновили 155 шкіл, 124 медичні заклади, реалізували 640 інфраструктурних проєктів, зменшили площу потенційно замінованих земель із 174 до 139 тис. км кв", - сказав Премʼєр-міністр Денис Шмигаль сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
Одна гривня згенерує шість: Шмигаль розповів про перспективи інвестицій в індустріальні парки
"Зареєстровано вже 100 індустріальних парків. Держава виділила 1,1 млрд грн на розбудову їхніх комунікацій, що дозволить швидше залучити інвестиції. За розрахунками профільного міністерства, кожна вкладена гривня згенерує до 6 грн відповідних приватних інвестицій", - сказав він.
До Єдиного портфеля публічних інвестицій включили вже майже 790 проєктів - Шмигаль
Прем’єр зауважив, що фінансування проєктів буде здійснюватись в межах нової системи Public Investment Management, мета якої - ефективно використовувати не лише бюджетні кошти, а й спрямувати ресурс партнерів на пріоритетні для України проєкти, що відповідають стратегічним цілям держави в умовах повномасштабної війни.
Другим рівнем захисту забезпечили 69 підстанцій Укренерго, ще на 13 тривають роботи - Шмигаль
«Першим рівнем укриттів захищені на сьогодні всі об'єкти нашої енергетики. Другим рівнем було прийнято рішення захистити 84 великих об'єкти «Укренерго». Цей пул великих підстанцій був розподілений на три черги. У першій черзі станом на сьогодні 69 об'єктів захищено і трансформатори «закатані» в укриття. Ще 13 об'єктів протягом січня буде захищено», - сказав Шмигаль.
Відбудова України: до платформи DREAM уже долучилися майже 1300 громад
Про це на брифінгу “Оголошення про початок відбору проєктів у рамках “Програми відновлення України III” повідомив керівник Проєктного офісу DREAM Віктор Нестуля, передає кореспондент Укрінформу.
Посадовець нагадав, що платформа Dream - це електронне рішення, що повністю забезпечує увесь цикл розвитку управління публічними інвестиціями - від висування й обгрунтування ініціативи до надання фінансування та втілення проєкту.
Попередні етапи “Програми відновлення України” втілювалися без цифровізації, тож процес подання та відбору проєктів був дуже довгим.
“Тепер же Міністерство розвитку громад та територій України вирішило повністю перевести роботу з відбору проєктів в електронну систему DREAM. Це означає, що всі вимоги до проєктів структуруються у зрозумілому електронному форматі, що бачить кожна громада і обладміністрація. У системі працюють вже 23 адміністрації областей і 1260 громад. Вони автоматично отримують інформацію про те, що з'явилося нове джерело фінансування, і про спрямування проєктів, які можна подавати для отримання цих коштів. У кілька кліків вони можуть сформувати заявку та подати її на розгляд ОВА, Міністерства і Групи доброчесності”, - деталізував Нестуля.
Він запевнив, що платформа вже інтегрована з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва, Реєстром пошкодженого і знищеного майна, Системою Держказначейства, Prozorro тощо. Тому громадам не треба додатково завантажувати PDF-документи, надавати довідки, витяги чи писати листи.
Також чиновник повідомив про рішення перевести в електронний формат і моніторинг реалізації проєктів, які втілюються у межах двох попередніх етапів “Програми відновлення України”.
Стартував третій етап «Програми відновлення України» з фінансуванням від ЄІБ у €100 мільйонів
Про умови участі громад у відборірозповів на брифінгу в Укрінформі заступник міністра розвитку громад і територій України Олексій Рябикін.
Пріоритетними напрямами цього етапу втілення “Програми відновлення України” будуть, за його словами, диверсифікація теплопостачання (так звана розподілена генерація), відбудова і спорудження нового житла, яке залишатиметься в комунальній власності і використовуватиметься громадами для розміщення ВПО та інших пільговиків, комунальні послуги (водопостачання та водовідведення), а також заклади охорони здоров’я - перинатальні центри і кластерні лікарні.
Він попередив, що якщо громади-учасниці програми не продемонструють динаміки упродовж найближчих місяців, їх можуть позбавити фінансування. Відповідно, вони вже не зможуть подаватися для участі в наступних етапах “Програми відновлення України”.
Відбудувати енергетику допоможуть приватний капітал і надійне страхування
Таку думку висловив на брифінгу в Медіацентрі «Україна» директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, передає кореспондент Укрінформу.
Подякувавши іноземним партнерам за підтримку енергетичного відновлення України, експерт звернув увагу на те, що, з огляду на особливості державного сектору та міжнародної бюрократії, необхідні для нас рішення часто ухвалюють із запізненням.
«При всій повазі до західних партнерів, те, що в таких умовах наша енергосистема працює, - не їхня заслуга. Якщо обрахувати баланс спільного внеску у відновлення, то, як на мене, 80% – це зусилля українців, а 20% – частка міжнародної допомоги. Причому, і представники України, і наші партнери визнають: механізми надання допомоги – зокрема, через бюрократичні процедури - працюють повільно та неефективно. Часто відтоді, як українська сторона сформувала запит (а вона його при цьому ще й три місяці формувала), до моменту, коли надходило необхідне обладнання, минало більше року. І вже є консенсус, що це треба змінювати», - розповів Харченко.
Каталізатором та ключовим інструментом відновлення української енергетики, на його думку, має стати прихід іноземних інвесторів, надання безперешкодного доступу приватного капіталу на цей сегмент українського ринку, можливостей будувати нові енергетичні потужності.
Укренерго отримало від USAID техніку для відновлення пошкоджених енергооб'єктів
Техніку, яка допоможе ремонтним бригадам Укренерго прискорити відновлення пошкоджених російськими обстрілами енергооб’єктів, передали компанії партнери з USAID Ukraine. Чергові 4 багатофункціональні навантажувачі Manitou вже готові до виконання завдань.
У Подільську відремонтували шкільне укриття
На Одещині у місті Подільськ у рамках проєкту«DECIDE: ВІДБУДОВА. Ініціатива з відновлення шкіл» капітально відремонтували укриття на базі ліцею №1.
Держава торік компенсувала бізнесу ₴129 мільйонів за робочі місця для людей з інвалідністю
"У 2024 році понад 1500 підприємців скористалася такою можливістю — облаштувавши майже 2000 робочих місць, зокрема придбали спеціальні меблі, устаткування, допоміжні пристрої, як от підйомники чи пандуси. Держава ж компенсувала бізнесу ці витрати, сумарно інвестувавши у безбар’єрність майже 129 млн грн", - повідомила перша віцепрем'єрка - міністерка економіки Юлія Свириденко.
Слідкуйте за відновленням України з нами - щовівторка ми збираємо усі головні новини, фото та відео відбудови. Підпишіться на нашу щотижневу розсилку Відбудова-2025, щоб дізнаватися усі новини відновлення України першими.
Якщо вам сподобалося, порекомендуйте нас друзям, щоб спільнота зацікавлених людей зростала. Наступний лист з новинами відбудови України очікуйте 21 січня.