Гетманцев подав до парламенту два законопроєкти щодо оподаткування закордонних посилок
Гетманцев подав до парламенту два законопроєкти щодо оподаткування закордонних посилок

Гетманцев подав до парламенту два законопроєкти щодо оподаткування закордонних посилок

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді законопроєкти, що запроваджують митні та податкові платежі для всіх поштових відправлень з-за кордону.

Про це депутат повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

«На вимогу бізнесу - АСС, ЕВА, ФРУ, АПІТУ, УРБ, RAU, ТПП України - подав на реєстрацію законопроєкти щодо оподаткування імпорту посилок. Тексти проєктів про внесення змін до Митного та Податкового кодексів повністю розроблені відповідними бізнес-асоціаціями», - йдеться в повідомленні.

За інформацією Гетманцева, законопроєктами пропонується визначити, що громадяни можуть отримувати без оподаткування ПДВ товари вартістю до 45 євро за умови, що такі товари надсилають на їхню адресу фізичні особи без будь-якої оплати та без комерційної мети.

Водночас товари, які громадяни купують на маркетплейсах або інших подібних платформах, підлягають оподаткуванню ПДВ незалежно від їхньої вартості. При цьому ввізне мито з таких товарів буде справлятися лише у разі, якщо вартість перевищить 150 євро.

З метою полегшення адміністрування ПДВ та пришвидшення оформлення посилок на митниці запропоновано запровадити можливість сплати ПДВ безпосередньо постачальником товарів або маркетплейсом чи іншою подібною платформою, за сприяння якої відбувалося постачання товару.

Як підкреслив депутат, аналогічний механізм IOSS діє у країнах ЄС. Сплата ПДВ постачальником товару або маркетплейсом усуне необхідність додаткових митних платежів з боку покупця під час митного оформлення та сприятиме пришвидшенню митних процедур

Так само за прикладом країн ЄС пропонується запровадити нову митну декларацію для товарів з незначною вартістю з набором даних, аналогічним митній декларації Н7. Наявні форми документів для декларування посилок можна буде використовувати паралельно.

Як повідомлялося, у січні 2022 року неоподатковувана вартість посилок, що завозиться на митну територію України, для фізосіб була збільшена зі 100 до 150 євро.

Теги по теме
Верховная Рада
Источник материала
loader
loader