Пішла з життя легендарна «Орися» — зв’язкова УПА Ангелина Паламар, їй було 100 років
Пішла з життя легендарна «Орися» — зв’язкова УПА Ангелина Паламар, їй було 100 років

Пішла з життя легендарна «Орися» — зв’язкова УПА Ангелина Паламар, їй було 100 років

Пішла з життя легендарна «Орися» — зв’язкова УПА Ангелина Паламар. Влітку 2024-го їй виповнилось 100 років. Про смерть Ангелини Омелянівни повідомив Кирило Буданов, очільник ГУР МО.

У 15 років їй, крім власного імені, вже треба було брати псевдонім. Бо вже у підлітковому віці їй судилось стати розвідницею періоду визвольних змагань нашого народу у ХХ столітті.

«За ідею Української Держави Ангелина Омелянівна та її сімʼя зазнали від росії багато лиха і болю. Нелюди-чекісти вбили батька і брата Ангелини прямо на подвірʼї їхнього будинку. Тоді вона пʼятнадцятирічною приєдналась до УПА — стала звʼязковою на псевдо „Орися“», — нагадав історію зв’язкової УПА Буданов.

За два роки росіяни схопили «Орисю», її зрадила одна з селянок.

«Ангелина Омелянівна пройшла крізь жорна більшовицьких катівень — півтора десятка років провела в таборах каральної російсько-радянської системи. Вистояла, зберегла у серці віру в Україну і любов до неї, побачила відновлення незалежності держави, за яку боролась, виховала дітей і онуків», — розповів Буданов.

Торік з нагоди 100-річного ювілею Ангелини Омелянівни вона отримала символічну медаль від ГУР «Україна — понад усе!».

Відчувалось, що сучасні українські розвідники дуже цінували й шанували досвід тих, хто боровся за Україну у дуже темні часи.

Нагорода зв’язковій УПА «Орисі» від ГУР МО:

Тоді «гурівці» відзначили, що подвиг «Орисі», героїчні зусилля її побратимів та посестер вже сьогодні надихають нове покоління українських воїнів протистояти російській орді та відстоювати українську незалежність.

«Ангелина Омелянівна переживала й молилась за кожного українського воїна, хто захищає державу в боях з російськими загарбниками. Нині наша тиха молитва і добре слово — за спочилу у вічності Ангелину Паламар», — з повагою та шаною написав Кирило Буданов.
Источник материала
loader
loader