Журналіст і аналітик видання BILD Юліан Рьопке в ефірі 24 Каналу наголосив, що це ускладнить для Росії формування вигідного наративу або стратегічної переваги.
Адже, коли Трамп вступить на посаду, Росія не зможе заявити, що має сильні позиції, наприклад, у Харкові чи Курській області.
Це стратегічний і розумний крок української армії – не дозволити Росії повернути чи захопити території Курської області,
– сказав Юліан Рьопке.
Він додав, що радий тому, що Україні нарешті дозволили використовувати американські боєприпаси HIMARS і ATACMS.
У чому недолік HIMARS
"Говорячи про атаку, я думаю, це був щасливий удар. Утім, існує серйозна проблема: наразі немає повідомлень про поставки додаткових боєприпасів ATACMS в Україну", – сказав журналіст.
Що відбувається на Курському напрямку: дивіться на карті
Він додав, що хоча Україна і отримала дозвіл від США, бити вглиб Росії, з'явилися повідомлення, що в наявності залишилося лише 50 таких боєголовок.
Щодо боєприпасів HIMARS є добрі новини – Україна отримає більше цих боєприпасів у рамках останнього пакета військової допомоги від США,
– сказав Юліан Рьопке.
Він уточнив, що дальність HIMARS становить лише 32 – 70 кілометрів. Цього недостатньо для завдання ударів углиб Росії. Журналіст припустив, що до Рильського району Курської області можна дістати цими боєприпасами.
"Але це дуже ризиковано, адже потрібно наблизитися до кордону в Сумській області. Важливо, що Україна почала завдавати ударів по стратегічно важливих цілях Росії, а також її підрозділах. Зараз триває наступ росіян у напрямку Малої Лохвиці із заходу, а також український наступ у районі Погребного. Просування на північ виглядає дуже перспективно", – зазначив журналіст BILD.