28 січня — презентація «Практикуму із журналістської етики» та результатів дослідження про практики саморегулювання медіа в Україні
28 січня — презентація «Практикуму із журналістської етики» та результатів дослідження про практики саморегулювання медіа в Україні

28 січня — презентація «Практикуму із журналістської етики» та результатів дослідження про практики саморегулювання медіа в Україні

Захід сфокусований на потреби журналістів, редакторів та інших професійних медійників, студентів журналістських факультетів, викладачів і всіх, хто цікавиться сучасною медіаосвітою.

У вівторок, 28 січня, об 11:00 Комісія з журналістської етики запрошує на презентацію «Практикум із журналістської етики», а також результатів дослідження про практики саморегулювання медіа в Україні.

Цей посібник — уже третє видання, «фішкою» якого є практична частина: завдання на самостійне опрацювання та підказки до них. До практикуму увійшли рекомендації і лайфхаки, які ґрунтуються на  експертизі членів і членкинь КЖЕ. Автори проаналізували найпопулярніші порушення Кодексу етики українського журналіста й пропонують поради й завдання для самостійної роботи, які допоможуть журналістам на практиці розібратись, як дотримуватись етичних норм під час підготовки матеріалів. 

Під час події КЖЕ представить результати свого дослідження практик саморегулювання медіа в Україні. Його респондентами стали редакції локальних медіа, журналісти, студенти і викладачі журналістики. 

Опитування проходило у вересні 2024 року. Ключова цінність цих результатів у тому, що вони показують, як завдяки саморегулюванню медіа та журналісти можуть покращувати якість матеріалів і збільшувати довіру аудиторії до своїх медіа.

Модератор — Андрій Куликов, голова Комісії з журналістської етики. Серед спікерів і спікерок:

  • Валерій Іванов, професор, президент Академії української преси;
  • Ліна Кущ, перша секретар Національної спілки журналістів України, членкиня Комісії з журналістської етики;
  • Отар Довженко, креативний директор Львівського медіафоруму;
  • Олена Мельникова-Курганова, доцентка кафедри журналістики Державного університету «Київський авіаційний інститут»;
  • Тетяна Шлемкевич, старша викладачка кафедри журналістики Прикарпатського  національного університету імені Василя Стефаника;
  • Юрій Нестеряк, Київський міжнародний університет, завідуючий кафедрою соціальних комунікацій та аудіовізуального мистецтва, професор.

Як долучитись до події

Подія відбудеться у змішаному форматі — одночасно офлайн у Києві, а також онлайн у Zoom.

Щоб приєднатись до обговорення, заповніть реєстраційну форму.

Деталі щодо локації і посилання для приєднання Комісія повідомить зареєстрованим учасникам поштою. З метою безпеки організатори просять не передавати цю інформацію третім особам і не ділитися нею в соцмережах. 

Якщо за 24 години до події ви не отримаєте лист-підтвердження, будь ласка, перевірте папку «Спам» і напишіть комунікаційниці Комісії Дарі Франко: darafrankooo@gmail.com.

Пряму трансляцію події можна буде переглянути на сторінці КЖЕ у Facebook. Запис згодом буде опублікований на YouTube-каналі Комісії.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader