Що відбуватиметься з депозитами у другій половині січня
Банкір Дмитро Замотаєв у коментарі 24 Каналу заначив, що в останню декаду січня докорінних змін в ставках за гривневими депозитами не станеться.
Дмитро Замотаєв
Директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку
Водночас, на ринку триватиме "заохочувальний" період, під час якого потенційний вкладник може розраховувати на додаткові бонуси, що складають 1 – 1,5 відсоткові пункти до базових ставок.
Як зазначає Замотаєв, базові ставки за депозитами з 20 по 26 січня становитимуть:
- для депозитів на 3 – 6 місяців ставки складуть в середньому 9,5% – 10%;
- на 9 – 12 місяців – в середньому 12% річних;
- від 1 року – в середньому 13% річних.
За виключенням ультракоротких вкладів та "проміжних" депозитів тривалість 9 – 12 місяців, розвиток яких не є найбільшим пріоритетом комбанків, громадяни можуть розраховувати на отримання максимального сумарного доходу за довготривалими вкладами в розмірі до 16% річних,
– наголошує банкір.
Потрібно розуміти, що такий високий відсоток фактично гарантує вкладнику імунітет від інфляції, а також дає можливість отримати пасивний прибуток в розмірі близько 3 – 4%.
Зверніть увагу! На думку банкіра, тенденція на активний розвиток довготривалих вкладів поступово набуватиме нового забарвлення, викликаного зростанням інфляції, а також зміною облікової ставки (13,5%) та ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами (16%).
Що може вплинути на депозити у січні
За словами банкіра, не можна виключати, що 23 січня на засіданні Монетарного комітету НБУ ухвалить рішення про подальшу корекцію облікової ставки та відповідні синхронні зміни у ставці за 3-місячними депозитними сертифікатами.
Якщо облікову ставку піднімуть до 14%, а ставка за 3-місячними депсертифікатами стане 16,5%, цілком можливо, що комбанки впродовж 2 тижнів після таких змін можуть переглянути дохідність за гривневими депозитами. Всі чинні бонусні програми дійдуть до свого логічного завершення та "матеріалізуються" в нових базових ставках,
– зауважує Замотаєв.
Тобто, нові ставки врахують як грудневі, так і січневі монетарні зміни, додавши до базових ставок в середньому 1 відсотковий пункт.