Іран проводить багатовекторну політику. Як розповів 24 Каналу російський опозиційний політик Геннадій Гудков, одним із напрямків є намагання домовитися зі Сполученими Штатами, щоб ті не знищували режим аятол.
Чого насправді хоче Іран
Як тільки Дональд Трамп заявив, що підтримуватиме героїчну боротьбу Ізраїлю за незалежність, то в Ірані одразу почалися проблеми. На відміну від Росії, там немає моноліту влади. Різні сили мають вплив, тому Тегеран ще не вирішив однозначно, чи хоче підставляти себе заради росіян.
До того ж є розуміння, що ізраїльські літаки можуть залетіти на їхню територію і все знищити, зокрема їхні протиракетні засоби. Ба більше, у будь-який момент вони можуть повернутися і це повторити.
У такому становищі мішені країна перебувати не хоче. Тому від Ірану пішли сигнали до США, щоб якось домовитися. Наприклад, натякають, що готові не виробляти ядерну зброю, скоротити терористичну діяльність,
– зауважив Геннадій Гудков.
Звісно, Іран ще не підіймав білий прапор, бо з боку США також не має конкретної відповіді. З огляду на це, країна зберігає відносини з Росією. Але про всяк випадок не йде до кінця, наприклад, не визнає окупацію українських територій.
"Режим аятол у хиткому становищі. Це дає можливість певного люфту іранській політиці. Мовляв, ми укладемо угоду з Росією, але Крим та інші області російськими не визнаємо й пункт про захист Росії власними збройними силами також не застосуємо", – додав російський опозиційний політик.