На цьому наголосив голова НАЗК Віктор Павлущик під час публічної дискусії "Обираючи майбутнє: залучення ветеранів та ветеранок до антикорупційної діяльності", передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу відомства.
"НАЗК потрібно пройти свій унікальний шлях і напрацювати цінний досвід, щоб залучати ветеранів для виконання повноважень Агентства. Серед ветеранів є значна аудиторія, яку Національне агентство може зацікавити як роботодавець. Серед тих, хто захищає нашу державу, є юристи, слідчі, прокурори, економісти, аудитори, IT-фахівці. Основна ідея нашого ветеранського проєкту полягає в тому, щоб знайти людей, які, можливо, не маючи досвіду в антикорупційній сфері, володіють необхідними навичками, мають інші сильні сторони та готові брати відповідальність за зміни в країні", — зазначив він.
Павлущик розповів про реалізацію проєкту стажування ветеранів і ветеранок, ініційованого Агентством. Головна мета проєкту — залучення досвіду, навичок, патріотизму та мотивації українських захисників до антикорупційної роботи. Проєкт спрямований на підтримку антикорупційної діяльності серед ветеранів, адаптацію корпоративної культури НАЗК для інтеграції осіб із бойовим досвідом у цивільне життя, а також розробку політики працевлаштування та рекомендацій щодо змін у процесах і правилах НАЗК як роботодавця для ефективного залучення більшої кількості ветеранів на вакантні посади.
Зі свого боку, ветеран російсько-української війни, заступник керівника управління — керівник відділу проведення моніторингу способу життя НАЗК Вячеслав Бондаренко розповів про службу в Збройних Силах України та ухвалення особистого рішення про служіння суспільству у сфері боротьби з корупцією.
“Військові звикли працювати в умовах високої відповідальності, чіткої дисципліни та ухвалювати рішення в складних обставинах. Ці якості допомагають в антикорупційній діяльності об’єктивно аналізувати ситуації, впроваджувати системний підхід та ефективно реагувати на виклики. Мій бойовий досвід навчив мене цінувати прозорість, злагодженість і відповідальність — цінності, які я щоденно застосовую в роботі в НАЗК. Завдяки цьому вдалося вдосконалити процедури моніторингу способу життя суб’єктів декларування, зробивши цей процес більш ефективним і результативним", - сказав він.
Бондаренко додав, що чесність, відповідальність і командна робота — універсальні цінності, які залишаються незмінними як у військовій службі, так і в антикорупційній діяльності.
У пресслужбі агентства додають, що до дискусії долучилися представники НАБУ, САП, ВАКС, та громадські профільні організації спільно з Антикорупційною ініціативою ЄС (EUACI). Під час заходу обговорювали потенціал боротьби з корупцією та можливості працевлаштування в антикорупційних органах і громадських організаціях.
Як повідомляв Укрінформ, Національне агентство з питань запобігання корупції у жовтні 2024 року запустило проєкт «Стажування ветеранів і ветеранок війни».
Фото: пресслужба НАЗК