Розробка навчального літака Т-7А Red Hawk від Boeing, яка мала завершитися кілька років тому, знову стикається із затримками. Цього разу причиною стало рішення Пентагону провести додаткові випробування для вивчення потенціалу літака. Тестування виявило, що дальність польоту Т-7А значно перевищує початкові очікування, і Міністерство оборони США хоче оцінити можливість подальшого вдосконалення конструкції, інформує Defence Express.
На додаток до основних проблем із розробкою, попередні затримки були спричинені технічними несправностями, такими як стабільність на великих кутах атаки та робота катапультного крісла. Однак чинне перенесення строків пов’язане із прагненням Пентагону розширити потенціал літака.
Т-7А Red Hawk вважається перспективною платформою для підготовки пілотів і заміни морально застарілих навчальних літаків. Зокрема, його бойовий варіант під назвою F-7 розглядається як можливий замінник F-16 у ролі недорогого винищувача для другого ешелону.
Boeing, зі свого боку, вже має досвід аналогічних контрактів із фіксованою ціною, які призвели до мільярдних втрат. Подібні ситуації виникали під час розробки безпілотника MQ-25, танкера KC-46 Pegasus та президентських літаків Air Force One. Однак додаткові роботи над Т-7А покриються новими контрактами.
Очікується, що початкова операційна готовність Т-7А буде досягнута до кінця 2027 року або на початку 2028 року, що означає загальну затримку програми на два роки. Пентагон вважає, що ці вдосконалення виправдані та сприятимуть створенню більш ефективного та універсального навчального літака.