Про це повідомило у Фейсбуці Мінрозвитку громад та територій, передає Укрінформ.
«У Харкові пройшла фінальна стратегічна сесія щодо розвитку громад та регіонів. У фокусі — стратегічне планування для прифронтових Харківської, Сумської та Чернігівської областей, а також відновлення Криму після деокупації», - йдеться в повідомленні.
Представники прифронтових областей презентували свої стратегії розвитку з урахуванням пріоритетів та завдань Державної стратегії регіонального розвитку.
На тлі ключових для усіх областей задач щодо убезпечення громадян, ефективної відбудови зруйнованої інфраструктури, підвищення оборонної спроможності тощо кожна має і регіональне забарвлення.
Так, у фокусі відновлення Харківської області – комплексна робота для підвищення якості життя населення. Це включає не тільки протидію воєнним і безпековим викликам, а й організацію доступної та ефективної системи надання медичних послуг, розвиток освітнього середовища, розбудову системи соціального захисту.
Для Чернігівської — відновлення бізнесу і розбудова нової економіки регіону. У тому числі створення сприятливого бізнес-клімату, підтримка інвестицій, відновлення та розвиток експортного потенціалу.
Для Сумської — відновлення та розвиток інфраструктури на принципах прозорості, сталості, інклюзивності, енергоефективності, підзвітності, адаптації до зміни клімату, стійкості до екологічних втрат, безпекових загроз та економічної доцільності, забезпечення мешканців області житлом.
Окрему увагу учасники зустрічі приділили обговоренню планування реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя. Для цього напрямку пріоритетом буде відновлення влади, економічне відновлення, а також когнітивна деокупація півострова.
Серія заходів «Регіональне стратегічне планування як ефективний механізм відновлення, розвитку та координації» відбувалася за підтримки ПРООН в Україні і фінансової допомоги уряду Японії.
Як повідомлялося, наприкінці грудня 2024 року під час п’ятої стратегічної сесії Міністерства розвитку громад та територій в Одесі південні областіпредставили пріоритетні напрямки розбудови на 2025–2027 роки.
Фото: Міністерство розвитку громад та територій України