Глава МЗС Естонії закликав Європу подумати про заборону TikTok
Глава МЗС Естонії закликав Європу подумати про заборону TikTok

Глава МЗС Естонії закликав Європу подумати про заборону TikTok

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна висловив думку, що Європі необхідно наслідувати приклад США і розглянути питання про заборону додатку TikTok.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на ERR.

«Оскільки TikTok належить китайській компанії, є обґрунтовані побоювання, що дані можуть потрапити в розпорядження влади Китаю. У щорічному звіті Департаменту зовнішньої розвідки також зазначено, що TikTok активно збирає дані, які можуть використовуватися для розвідувальних цілей, шантажу та кібератак. Враховуючи все вищевикладене та пов'язані з цим загрози безпеці, необхідно розглянути питання про заборону TikTok і в Європі. Водночас демократичні держави мають продовжувати дискусії про те, як ефективно протистояти натиску ворожих чат-ботів на базі штучного інтелекту, головна мета яких полягає у втручанні у демократичні процеси, - сказав Цахкна.

Він додав, що такі додатки як TikTok, не надають збалансованої інформації, а стають ефективним інструментом поширення упередженої інформації.

«TikTok - це не медіа, а зброя впливу. Найяскравіший приклад цього стався нещодавно в Румунії, де результати першого туру президентських виборів були анульовані через виявлене втручання Росії через масштабну інтернет-кампанію, - сказав міністр.

Як повідомляв Укрінформ, застосунок TikTok припинив роботу у Сполучених Штатах пізно ввечері в суботу, 18 січня, перед тим, як загальнонаціональна заборона платформи набула чинності.

У квітні минулого року президент Джо Байден підписав закон, ухвалений Конгресом, що передбачає заборону соцмережі TikTok, якщо китайська компанія ByteDance не продасть свою частку, оскільки існують побоювання, що Пекін може використовувати застосунок для стеження за американськими користувачами.

TikTok оскаржував це рішення через суд, стверджуючи, що це порушує права на свободу вираження поглядів.

Проте Верховний суд США відкинув ці аргументи, підтримавши закон і визнавши, що Конгрес мав «вагомі підстави виділити TikTok для особливого режиму» при його ухваленні. Оскільки угода про продаж не була укладена, це рішення суду практично гарантувало, що платформа буде заборонена в неділю, 19 січня.

Фото: ERR

Теги по теме
США Европа
Источник материала
loader