Росія організувала дезінформаційну кампанію на платформі Х, щоб вплинути на вибори у Німеччині
Росія організувала дезінформаційну кампанію на платформі Х, щоб вплинути на вибори у Німеччині

Росія організувала дезінформаційну кампанію на платформі Х, щоб вплинути на вибори у Німеччині

Сотні дописів на платформі Х, які відстежили аналітики з німецького центру CeMAS, містять посилання на фейкові німецькі сайти новин.

Аналітики з німецького центру CeMAS виявили російську кампанію з дезінформації, яка спрямована на посилення ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) перед парламентськими виборами у ФРН. Про це повідомляє Reuters.

Аналітики відстежили сотні німецькомовних дописів, що з’явились протягом останнього місяця у соціальній мережі X, які демонструють типові приклади моделі російської кампанії з дезінформації Doppelgaenger, яку раніше засуджували уряди Німеччини, США та Франції.

За висновками аналітиків, ці публікації звинувачували партію «Зелених» в економічних негараздах Німеччини, критикували канцлера ФРН Олафа Шольца за його підтримку України, називали консерваторів «тими, кому не можна довіряти», і водночас висловлювалися з прихильністю на адресу AfD.

Публікації, які відстежував центр, містили посилання на фейкові німецькі сайти новин або на статті на справжніх сайтах, що підтверджують їхній наратив, або просто зображення.

Такі пости отримували понад 2,8 мільйона переглядів завдяки мережам фейкових акаунтів, які поширювали ці дописи.

Зазначається, що у грудні минулого року антиімміграційна партія AfD отримала підтримку від власника соцмережі X Ілона Маска, який цього місяця також влаштував на своїй платформі розмову у прямому ефірі із кандидатом у канцлери ФРН від партії Алісою Вайдель.

Німецька некомерційна журналістська група Correctiv, яка брала участь у розслідуванні, зазначила, що звіт про Doppelganger ще навесні цього року був наданий державним установам принаймні двох європейських країн, включаючи Німеччину. Однак європейська влада не використала цю інформацію для припинення кампанії. 

Згодом Німеччина створила спеціальну робочу групу з протидії дезінформаційним кампаніям, які, на думку уряду в Берліні, спрямовані на підрив демократії та сіють розбрат у суспільстві. Основна увага робочої групи зосереджена на виявленні та розвінчанні дезінформаційних операцій у соціальних мережах.

Читайте також:

  • Операція «Doppelganger»: два роки антиукраїнської пропаганди

  • Операція Doppelganger: Росія підробляє публікації провідних американських медіа для зриву підтримки України

  • Операція російського впливу Doppelganger, спрямована проти країн Європи, все ще активна в X та фейсбуці, — звіт CDN

Фото: Reuters

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Германия Европа
Источник материала
loader
loader