У стрічці «Бруталіст» режисера Брейді Корбета, в якій значна частина діалогів відбувалася угорською мовою, використали програмне забезпечення української компанії Respeecher для покращення акценту виконавця головної ролі Едрієна Броуді. Про це в інтервʼю RedShark розповів кіномонтажер Давід Янчо.
«Я носій угорської мови, і я знаю, що це одна з найскладніших мов для вивчення вимови. Навіть з угорським походженням Едрієна (мати Броуді — угорська біженка, яка емігрувала до США в 1956 році) — це не так просто. Це надзвичайно унікальна мова. Ми тренували [Броді та Фелісіті Джонс], і вони зробили чудову роботу, але ми також хотіли вдосконалити її так, щоб навіть місцеві жителі не помітили жодної різниці», — розповів кіномонтажер.
Respeecher додав до моделі штучного інтелекту як голоси акторів Броуді та Джонс, так і Давіда Янчо, щоб вдосконалити вимову.
Окрім цього, за допомогою штучного інтелекту також створили будівлі у стилі вигаданого архітектора для фону кадрів.
«Ми повинні провести відкриту дискусію про те, які інструменти може нам надати ШІ. У фільмі немає нічого з використанням штучного інтелекту, що не було зроблено раніше. Це просто робить процес набагато швидшим. Ми використовуємо штучний інтелект, щоб створити ці маленькі деталі, на зйомку яких у нас не було грошей або часу», — зазначив Янчо.
Стрічка «Бруталіст» розповідає історію архітектора, угорського єврея, який пережив Голокост і потрапив до США в пошуках кращого життя. Драма стала призеркою 81-го кінофестивалю у Венеції, а в січні цього року — лауреаткою одразу в трьох номінаціях премії «Золотий глобус».
Нагадаємо, стартап Reespeecher створили у 2018 році Олександр Сердюк, Дмитро Бєлєвцов із Грантом Рібером. Команда Respeecher працювала над створення ШІ-голосів для Дарта Вейдера та Люка Скайвокера у «Зоряних воєн», та була відзначена на Emmy Awards у 2021 році.
У квітні 2023 року британський мандрівник і телеведучий Беар Ґріллз підтримав ініціативу стартапу Respeecher «Share UA voices» та висловив емоційну підтримку українцям у триваючій боротьбі проти російського військового вторгнення українською мовою.
Ми також писали про те, що голос французької співачки та акторки Едіт Піаф відтворили завдяки штучному інтелекту для анімаційного біографічного фільму про неї. Відтворити голос Піаф допоміг український Respeecher, який використав оригінальні пісні співачки, зокрема хіти La Vie En Rose та Non, Je Ne Regrette Rien.
- Читайте також: Український стартап Respeecher тренує нейромережу для розпізнавання кримськотатарської мови
Фото: кадр з фільму
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.