Таку думку висловив військовослужбовець ЗСУ, адвокат Масі Найєм у черговому випуску проєкту Укрінформу «Нація непереможних», який вийде у вівторок, 21 січня, о 19:00.
«Чим довше буде війна і корупція, тим менше буде підтримки міжнародних партнерів. І одного дня ми можемо опинитися там, де опинився Афганістан у серпні 2021-го, коли американці просто виїхали, залишили там всіх, хто допомагав Америці, хто був на боці Америки, і їх почали вбивати. Афганістан став фактично зараз російським. І Талібан там вчинив те, що він вчинив. Просто одного дня ми можемо втратити довіру, і це дуже погана історія», – сказав Найєм.
Він також висловив переконання, що Україна не повинна давати приводи для маніпуляцій іноземним партнерам. «Якщо ми не хочемо, щоб цим маніпулювали іноземні партнери, бо я розумію, що рівень корупції в оборонній сфері, можливо, такий самий, як і в їхніх країнах. Але якщо ми не хочемо, щоб вони цим маніпулювали, можливо треба перестати красти», – висловився Найєм.
Військовослужбовець і адвокат також акцентував на важливості принципу невідворотності покарання за корупцію, згадавши, зокрема, МСЕК і ВЛК. «Реальність така, що судді, МСЕКівці, прокурори, які отримували інвалідність, – теж українці. Це не росіяни, не поляки, не американці. Це українці так вчиняють. В нас корупції стало більше за час війни», – зауважив Найєм.
За його словами, так відбувається через те, що немає невідворотності покарання. «Має бути відповідальність безпосередньо слідчих і прокурорів в тих справах, в яких ми знаємо, що корупціявідбулась. Тому що за корупцію чомусь карають ту людину, якій дали ці гроші. Але ж є слідчі, які навмисно неякісно збирають матеріали справи. Навмисно. І їм за це немає покарання. Цих людей треба теж саджати», – переконаний Найєм.
Водночас він вважає, що на перемовини щодо миру в Україні вплине і ситуація на фронті. «Основні аргументи будуть взяті з поля бою. Не треба думати, що перемовини – це коли хтось сяде і знайде якісь фінансові аргументи чи якісь інші. Це не так працює. Всі війни закінчуються перемовинами. Питання в тому, з чим ми залишимося», – висловив свою позицію Найєм.
Найєм, який народився в Афганістані, також провів паралелі між війною в цій країні у 1980-х роках та нині в Україні.
Більше про життя після важкого поранення, відповідальну мобілізацію, принцип невідворотності покарання за корупцію, про справедливу помсту за війну в Україні, сатисфакцію і не тільки Масі Найєм розповів у черговій програмі проєкту «Нація непереможних», яку можна переглянути на Ютуб-каналі Укрінформу.
Як повідомлялося, проєкт «Нація непереможних» розповідає про силу духу та незламність українського народу, що передаються через призму реальних історій життя та діяльності кожного героя програми.