Усі держпідприємства АПК України слід приватизувати якнайшвидше
Усі держпідприємства АПК України слід приватизувати якнайшвидше

Усі держпідприємства АПК України слід приватизувати якнайшвидше

Усі підприємства агропромислового та сільськогосподарського комплексів, які знаходяться у власності держави, мають бути якнайшвидше приватизовані.

Таку думку висловив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль у коментарі Delo.ua.    

«Потрібно приватизувати все. Лишити тільки те майно, що виконує функцію держави. Все, що дублює приватний бізнес, потрібно продавати і випускати на ринок для оцінки приватним бізнесом. Це я вам кажу як людина, яка раніше очолювала Фонд держмайна», — сказав міністр.

Він пояснює необхідність повної приватизації непрофільного майна в АПК, оскільки в більшості випадків держава є менш ефективним управлінцем, ніж приватний бізнес. Це варто визнати і якомога швидше виставити на приватизацію ті державні підприємства, які не потрібні для забезпечення критичних потреб країни. 

Як приклад успішної приватизації він наводить продаж «Марилівського спиртзаводу» в Тернопільській області. Попри те, що підприємство накопичило 50 млн грн боргів, приватизація дозволила зробити його прибутковим. Зараз там успішно виробляється біоетанол. Тому, крім завершення реформи спиртової галузі та продажу інших активів ДП «Укрспирт», приватизованими мають бути державні елеватори, комбінати хлібопродуктів та інше майно.  

«Ми трохи пропустили вигідний момент для приватизації. Продавати активи потрібно на піку, коли підприємства працюють, мають клієнтську базу і технології. Який вигляд мають сьогодні державні елеватори? Заїжджаєш на них, і стає страшно, коли колишня промислова велич стоїть напіврозвалена. Але навіть у такому вигляді її потрібно продавати, навіть із зобов'язанням. Ми продаємо пасив, а приватний бізнес робить з нього актив», — констатував Віталій Коваль.

Приватизаційні аукціони у 2024 році забезпечили Україні надходження 19,7 млрд грн до державного та місцевих бюджетів. З цієї суми 6,5 млрд грн було отримано від великої приватизації, а понад 4 млрд грн — від малої. Загалом було проведено майже тисячу аукціонів, під час яких вартість активів зростала в середньому в 1,5 раза.

Источник материала
loader
loader