На Буковині за місяць аферисти видурили майже п'ять мільйонів гривень: які схеми використовують
На Буковині за місяць аферисти видурили майже п'ять мільйонів гривень: які схеми використовують

На Буковині за місяць аферисти видурили майже п'ять мільйонів гривень: які схеми використовують

На Буковині люди і далі втрачають кошти через шахраїв. За 20 днів січня 2025 року аферисти видурили в буковинців понад п’ять мільйонів гривень. Адже хтось хоче отримати "грошову допомогу", а хтось "заробити" в інтернеті. На це шахраї і ловлять довірливих.

Якими схемами користуються шахраї та як не потрапити в їхню пастку, з’ясовував "МБ".

Представляються працівниками банку

"Жертвою шахраїв став 62-річний житель села Панка. Аферисти, представившись працівниками банку, дізнатися в буковинця таємну інформацію його картки та заволоділи коштами чоловіка у сумі понад сім тисяч гривень. За словами заявника, гроші переказали на невідомі банківські реквізити", – розповіли у відділі комунікації Нацполіції в області.

Пропонують "допомогу"

"Із заявою до поліції звернулася 33-річна жителька села Мамаївці. Вона розповіла поліцейським, що стала жертвою шахраїв, які пропонували в інтернеті матеріальну допомогу від держави. Увійшовши в довіру, аферисти дізналися в буковинки конфіденційну інформацію, після чого з її картки зникло 10 тисяч гривень.

Також аферисти пропонують кошти нібито для покупки твердого палива. Так втратила 75 тисяч гривень 38-річна жителька села Сучевени. Буковинка перейшла за посиланням і після авторизації на невідомому сайті виявила, що з її рахунку було знято кошти.

В аналогічну шахрайську пастку втрапила 52-річна жителька Дністровського району. Жінка теж перейшла за посиланням для отримання нібито "єДопомоги" та ввела реквізити банківської картки. Через це жінка втратила 30 тисяч гривень", – розповіли у поліції.
"Робота" в інтернеті

"Також жертвою аферистів став 21-річний житель Чернівецького району. Заявник розповів поліцейським, що під час онлайн-заробітку на перегляді та поширенні відео в інтернеті його ошукали шахраї. Чоловік повірив у прибуток і власноруч переказав на невідомий рахунок понад 39 тисяч гривень за перехід на "вищий рівень заробітку", – кажуть у поліції.

Увага!

Поліцейські вкотре наголошують: щоб не стати жертвою шахраїв, дотримуйтеся основних правил онлайн-безпеки:

- інформацію про соціальні виплати та матеріальну допомогу черпайте тільки на офіційних сайтах установ;
- не переходьте за сумнівними посиланнями та в жодному випадку не вводьте конфіденційну інформацію, що стосується ваших банківських рахунків;
- не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переказом коштів.
Якщо ви все ж таки стали жертвою аферистів, одразу телефонуйте на спецлінію за номером 102.

Источник материала
loader