Про це сказав під час зустрічі з журналістами уповноважений уряду Польщі з питань співпраці з Україною, голова комісії Сейму Польщі у закордонних справах Павел Коваль, передає кореспондент Укрінформу.
«Уряд запровадив правила, пов’язані з критичною інфраструктурою, що трохи обмежило незручності, пов’язані з протестами (на кордоні – ред.)», - зазначив Коваль.
Він підкреслив, що «розширено перелік того, що вважається критичною інфраструктурою».
Коваль назвав очевидним те, що у Польщі та всьому ЄС фермери завжди шукатимуть можливості для організації таких протестів, які будуть найбільш дошкульними для влади. З іншого боку, будь-яка влада намагатиметься у межах закону обмежити ці протести.
Водночас він зауважив, що протести на польсько-українському кордоні стосуються ситуації, що мала місце торік, цього року жодних проблем на кордоні між Польщею та Україною немає.
Урядовий уповноважений Польщі також висловив думку, що масштаби минулорічних протестів «неспівставні з настільки значною напругою (в публічному просторі – ред.) з цього приводу, особливо з українського боку». Він зазначив, що це добре прослідковується, якщо порівняти дані експорту до рівня протестів, який від цього значно не постраждав.
Як передавало агентство, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський раніше заявив, що пункти пропуску на польсько-українському кордоні є критичною інфраструктурою і не повинні блокуватися протестувальниками.
В інтерв’ю Укрінформу міністр юстиції – генеральний прокурор Польщі Адам Боднар зазначив, що шляхи доїзду до польсько-українського кордону мають бути частиною критичної інфраструктури і не повинні блокуватися протестувальниками.
Польські аграрії блокували кордон з Україною у кількох місцях з лютого по квітень минулого року. Тоді їхні вимоги стосувалися відмови уряду Польщі від Європейського зеленого курсу і блокади ввезення різних видів агропродукції з України.
На початку січня польські фермерські організації пікетували представництво Єврокомісії у Варшаві, протестуючи проти угоди про вільну торгівлю між ЄС та країнами Меркосур і імпорту української агропродукції до Польщі. Польські аграрії не виключають, що можуть повернутися до блокади польсько-українського кордону у випадку такої необхідності для відстоювання власних інтересів.