Арешти генералів: ВР нагадала про бойовий імунітет
Арешти генералів: ВР нагадала про бойовий імунітет

Арешти генералів: ВР нагадала про бойовий імунітет


Комітет Верховної Ради нагадав про існування в Україні поняття бойового імунітету, що є “правовим запобіжником”.

Профільний комітет Верховної Ради після затримання генералів та офіцерів, яких підозрюють у недбалості, через яку ворог зміг захопити частину Харківщини, нагадав про бойовий імунітет та звільнення військовослужбовців від кримінальної відповідальності під час воєнного стану. Про це йдеться в опублікованому у Facebook  комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки за підсумками засідання в п’ятницю, 24 січня.

“Комітет нагадує, що бойовий імунітет є правовим запобіжником, який виключає кримінальну протиправність діяння та передбачає можливість обґрунтованого звільнення військовослужбовців (зокрема, представників військового командування) від кримінальної відповідальності за діяння, вчинені в умовах дії воєнного стану, в першу чергу, під час відсічі збройної агресії Російської Федерації”, – зазначили предстаники парламенту.

В Раді нагадали, що у березні 2022 року парламент ухвалив зміни до законодавства, які передбачають запровадження під час воєнного стану бойового імунітету.

Також там нагадали, що в умовах протидії агресії Росії заяви та дії, що здатні призвести до дискредитації ЗСУ, “становлять загрозу єдності народу” й “впливають на обороноздатність держави”.

Комітет 24 січня ухвалив рішення:

  • Визнаючи необхідність ретельного вивчення подій, які могли призвести до тяжких наслідків та зашкодити національній безпеці держави, не піддаючи сумніву компетенцію відповідних правоохоронних органів (комітет вбачає в ухвалених рішеннях ознаки вибіркового застосування норм права, про що свідчить виокремлення певних подій і певних осіб).
  • Застосування надмірно суворих запобіжних заходів щодо чинних військовослужбовців ЗСУ, активних учасників бойових дій, на думку членів комітету, є непропорційним та могло ґрунтуватися на довільному тлумаченні норм чинного законодавства (на думку членів комітету, демонстративне заґратування офіцерів і генералів ставить знак рівності між особливо небезпечними злочинцями і людьми, що зі зброєю в руках боронили незалежність країни).
  • Члени комітету наголошують на необхідності уникнення офіційними особами будь-яких заяв або коментарів, здатних вплинути на формування у громадян хибного враження щодо розслідуваних подій (будь-які маніпуляції чи спекуляції здатні сприяти намаганням ворога підірвати взаємну довіру суспільства і ЗСУ).
  • Комітет Ради планує надалі відстежувати ситуацію із цим розслідуванням і на найближчому засіданні планує заслухати представників профільних органів.

Нагадаємо, суд заарештував іншого фігуранта справи – полковника Іллю Лапіна. Раніше він командував 415 окремим стрілецьким батальйоном. Іще одним фігурантом справи є генерал-лейтенант Артур Горбенко – колишній командир 125-ї окремої бригади Тероборони ЗСУ 



Теги по теме
Харьковская область арест оборона
Источник материала
loader
loader