"Кукурузник" подвійного призначення: у Китаї випустили партію безпілотників HY100 на базі Ан-2
"Кукурузник" подвійного призначення: у Китаї випустили партію безпілотників HY100 на базі Ан-2

"Кукурузник" подвійного призначення: у Китаї випустили партію безпілотників HY100 на базі Ан-2

Розробники позиціонують HY100 як цивільний апарат для сільського господарства та логістики. Однак, на думку експертів, він може виконувати розвідувальні або навіть бойові завдання.

Китайська компанія Ursa Aeronautica оголосила про запуск серійного виробництва безпілотних літальних апаратів HY100, створених на базі копії літака Ан-2, відомої як Y-5. Перша партія HY100 зійшла з конвеєра 20 січня, повідомило видання China Daily.

Зовні дрон нагадує свого попередника — "кукурузника", але його функціональність значно ширша. HY100 здатний підняти в повітря до 1,9 тонни вантажу за максимальної злітної маси 5,25 тонни. Радіус дії становить разючі 1800 кілометрів, а в повітрі апарат може перебувати до 10,6 годин.

Унікальною особливістю став режим польоту на мінімальній висоті — всього 4 метри, що ускладнює його виявлення і робить привабливим для виконання прихованих операцій.

Цивільний чи військовий?

Офіційно HY100 представлений як цивільний дрон, призначений для сільського господарства і логістики. Компанія заявляє, що апарат ідеально підходить для обприскування полів і доставлення вантажів на великі відстані.

Однак, на думку оглядачів Defense Express, його характеристики дають змогу припустити інше. Наприклад, виконання завдань в аграрній галузі вимагає складного маршруту польоту, а це безпосередньо вказує на можливість використання дрона для розвідувальних або навіть бойових цілей.

Питання подвійного призначення подібних розробок стає дедалі актуальнішим. HY100 вже зараз може слугувати інструментом для доставлення вантажів в умовах бойових дій, а за умови доопрацювання — виконувати функції розвідувального або навіть ударного безпілотника.

Цікаво, що HY100 заснований на конструкції Y-5 — китайської копії Ан-2. Літаки цього типу досі використовуються у НВАК, де на озброєнні перебувають майже 70 легких транспортних машин. Такий вибір платформи було зроблено невипадково. Конструкція Ан-2 славиться своєю живучістю, що неодноразово доводилося на практиці, підкреслили експерти.

Одним із яскравих прикладів став епізод під час повномасштабної війни в Україні, коли російські військові обстріляли Ан-2, прийнявши його за український безпілотник. Попри кілька десятків влучань зі стрілецької зброї та зенітної артилерії, літак не тільки продовжив політ, а й безнапасно приземлився. Цей випадок показує, що конструкція Ан-2 має виняткові якості, які роблять її ідеальною основою для нових розробок.

Источник материала
loader
loader