Лагард у Давосі: Європі треба розвивати ринок капіталів, щоб утримати свої ресурси
Лагард у Давосі: Європі треба розвивати ринок капіталів, щоб утримати свої ресурси

Лагард у Давосі: Європі треба розвивати ринок капіталів, щоб утримати свої ресурси

Попри певні песимістичні прогнози про те, що ЄС послаблює економічні показники та позиції в глобальній конкуренції, саме Європа є фантастичним прикладом трансформації та нових можливостей.

Таке переконання у Давосі під час участі у панельній дискусії щодо перспектив глобальної економіки висловила президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я хотіла б розповісти, у чому Європа успішна. Вона має міцний ВВП, загальний дефіцит Єврозони - близько 3%, останні показники інфляції - 2,4% і будуть знижуватися. Відсоткова ставка – 3%, величезна кількість талантів, величезна кількість заощаджень. І великий сигнал до пробудження, який дійсно закликає європейців до дії. Якщо європейські лідери зможуть звести все це разом, відповісти на цей сигнал до пробудження та на екзистенційну загрозу, Європа має величезний потенціал, щоб досягти своєї мети», - сказала президентка Європейського центробанку.

Вона зауважила, що ЄС потребує подальшого розвитку ринку капіталів та має створити належні умови, щоб утримати в Європі європейські таланти та використовувати накопичені ресурси також вдома, а не в третіх країнах. За її словами, настав час, щоб «імпортувати» в Європу принаймні частину талантів, які з тих або інших причин опинилися з іншої сторони океану.

«Екзистенційна загроза виходить з того, що інвестори не дуже налаштовані приходити в Європу. Серед несприятливих факторів – висока ціна на енергію. Але наразі ціни на неї знижуються і не в останню чергу за рахунок зменшення енергії від викопного пального. Зростає рівень використання відновлювальних джерел – у Єврозоні звідси надходять до 70% енергії. Інший (негативний) фактор - велика кількість «червоних ліній» та надмірна бюрократія», – зазначила Лагард.

За її словами, ці обставини і є тим «сигналом до пробудження», який європейці й ті, хто формують політику, мають дійсно взяти близько до серця та знайти швидку відповідь.

«Є великі стимули для того, щоб інвестувати у Сполучені Штати, тому що там є Акт про скорочення інфляції та суттєві субсидії для тих, хто інвестує в США. Але я впевнена, що люди мають переосмислити це. Те, що відбувається в Європі, є викликом, але також джерелом великих можливостей. Від нашої відповіді залежить, буде чи ні Європа ключовим гравцем. Але, як я говорила, вона має для цього і великі таланти, і засоби, і амбіції», - підкреслила керівниця Європейського центробанку.

Вона не змогла дати однозначну відповідь на запитання модератора, чи правий був президент Трамп, коли говорив, що ставлення Європи до США є «несправедливим».

«Я не можу сказати «так» або «ні». Ми маємо дивитися на розмір торговельного дефіциту у поточному балансі, на обміни та на капітальні витрати – все це не може бути чорно-білим. Що є правдою - мають бути переговори, мають бути торговельні відносини, які організовані в таких правових умовах, що надають партнерам впевненість. Це не може бути про скасування всіх правил та про ігнорування всіх інституцій», - зазначила Лагард.

Вона нагадала, що у світі 90+ країн є членами МВФ та Світового банку, близько 190 входять до складу СОТ. Всі ці країни діють разом. Деякі з них дійсно мають позиції, сильніші за інших, але всі вони потребують одне одного, щоб взаємодіяти та просуватися вперед.

«Є одна річ, яку європейці вивчили за час після завершення Другої світової війни – ви не можете рухатися наодинці. Ви маєте працювати разом, поважати одне одного, розуміти одне одного… Кращий може перемогти, але в межах встановлених правил. Саме так це працює у світі», - наголосила президентка центробанку.

«Європа не міф. Європа є фантастичним прикладом трансформації», - додала вона.

Як повідомлялося, упродовж тижня у швейцарському Давосі відбувався Всесвітній економічний форум за участі провідних світових політиків та представників ділової спільноти. Учасники заходу шукали шляхи для вирішення найбільш нагальних питань світового розвитку, економічної стабільності та безпеки.

Фото: World Economic Forum

Теги по теме
Экономика Европа ВВП
Источник материала
loader
loader