Про це під час брифінгу сказав пресофіцер Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Олександр Хорунжий, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Якщо брати саме водні об’єкти, то ми фіксуємо збільшення кількості загиблих. Якщо брати порівняльну статистику, то у нас загинуло 28 осіб у 2025 році. І виходить, що 20 осіб було (загиблих – ред.) у минулому році за цей же період. Разом із тим, є позитивна новина – серед цих загиблих (у цьому році – ред.) немає дітей. У минулому році у нас був випадок – загинула дитина за цей період», - сказав він.
Пресофіцер ДСНС пояснив, що наразі на водоймах крига є нестійкою.
«Чому? Фактично фіксуються кожного дня - особливо це стосується ранку і протягом дня - плюсові температури, а вночі невеликий може бути мороз. Тобто, у таких умовах, коли іде підмерзання, розмерзання, потім знову підмерзання-розмерзання – лід, відповідно, стає крихким, нестійким», - заявив Хорунжий.
За його словами, рятувальники проводять рейди на водоймах із рибалками, проводять роз’яснювальну роботу, вручають певні пам’ятки і відповідні друковані матеріали.
«(Наші – ред.) співробітники наголошують, що якщо люди вже вийшли на лід, то потрібно хоча б мати при собі мотузку приблизно 10-15 метрів, щоб, коли людина провалилася під лід, її викинути і щоб особу витягли. Не потрібно скупчуватися масово рибалкам у одному місці, бо це створює додаткове навантаження на кригу», - зазначив він.
Окрім того, рибалкам не варто прорубувати багато ополонок в одному місці, і їм потрібно зберігати певну дистанцію між собою тощо.
«І батьки мають постійно проводити з дітьми роз’яснювальну роботу щодо перебування на водоймах. Тобто, говорити їм, що у цей час перебувати на водоймах не можна. Не те що небезпечно – не можна, і все», - заявив пресофіцер ДСНС.
Як повідомлялося, в Україні торік на воді загинуло 1100 осіб.