Новопризначений держсекретар США та міністр закордонних справ Китаю провели першу розмову
Новопризначений держсекретар США та міністр закордонних справ Китаю провели першу розмову

Новопризначений держсекретар США та міністр закордонних справ Китаю провели першу розмову

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї та нещодавно призначений держсекретар США Марко Рубіо провели першу телефонну розмову та заявили про відповідальність їх країн за підтримання миру і стабільності у світі, однак не згадали про війну Росії проти України.

Про переговори Укрінформу повідомили в МЗС КНР.

Очільники зовнішньополітичних відомств відзначили телефонну розмову лідерів країн Сі Цзіньпіна і Трампа минулої п’ятниці та запевнили один одного в готовності реалізовувати досягнуті ними домовленості.

«Глави двох держав визначили напрямок і задали тон китайсько-американським відносинам. Дві команди повинні виконувати свої обіцянки, взаємодіяти й керувати розбіжностями, а також розширювати співпрацю на принципах взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідного співробітництва», - підкреслив китайський топдипломат.

Він наголосив, що лідерство в Китаї Комуністичної партії є вибором китайського народу, а розвиток його країни має на меті лише поліпшення добробуту китайців і не становить загрози жодній країні світу.

«Наша мета – забезпечити краще життя для наших людей. Ми не маємо наміру когось перевершувати чи замінювати, але рішуче відстоюватимемо своє законне право на розвиток», - сказав Ван.

Китайський міністр окремо акцентував увагу на принциповій позиції його країни в питанні Тайваню, нагадав про зобов’язання США дотримуватись політики одного Китаю та закликав виважено ставитися до тайванського питання.

«Я сподіваюся, що ви діятимете відповідно та відіграватимете конструктивну роль для майбутнього народів Китаю та Сполучених Штатів, а також для миру і стабільності у світі», - зазначив головний дипломат Китаю.

У МЗС КНР також навели слова Рубіо про те, що Сполучені Штати та Китай є двома великими країнами, відносини між якими стануть визначальними для майбутнього світу у 21-му столітті, тож американська сторона очікує мати відверте спілкування з китайськими партнерами.

При цьому, в Пекіні наголосили на заяві держсекретаря про те, що Сполучені Штати не підтримують незалежність Тайваню і сподіваються, що тайванське питання вдасться вирішити мирним шляхом, прийнятним для обох сторін Тайванської протоки.

Натомість у короткому повідомленні прессекретарки Держдепартаменту США Теммі Брюс про розмову міністрів підкреслюються слова Рубіо про те, що адміністрація Трампа у відносинах із Китаєм орієнтуватиметься на просування інтересів Сполучених Штатів і ставитиме на перше місце американський народ.

«Держсекретар також підкреслив прихильність Сполучених Штатів нашим союзникам у (Індо-Тихоокеанському – ред.) регіоні та серйозну стурбованість примусовими діями Китаю проти Тайваню і в Південнокитайському морі», - йдеться у повідомленні Брюс.

Про обговорення врегулювання триваючої третій рік геноцидної війни Росії проти України інформації у пресрелізах сторін немає.

Як повідомляв Укрінформ, держсекретар США Марко Рубіо у перший день роботи на посаді 21 січня закликав дипломатичний корпус зосередитися на реалізації політики президента Дональда Трампа, у тому числі щодо припинення війн у світі.

Фото з відкритих джерел

Теги по теме
США Китай МИД Украины
Источник материала
loader
loader