У Білорусі обмежили доступ з-за кордону до деяких сайтів напередодні «виборів»
У Білорусі обмежили доступ з-за кордону до деяких сайтів напередодні «виборів»

У Білорусі обмежили доступ з-за кордону до деяких сайтів напередодні «виборів»

У Білорусі напередодні президентських «виборів» хостинг-провайдери на три дні обмежили доступ з-за кордону до деяких сайтів, які використовують хмарний хостинг.

Про це повідомляє Belsat, передає Укрінформ.

Зазначається, обмеження запровадили за розпорядженням державного Оперативно-аналітичного центру, який здійснює регулювання діяльності із забезпечення захисту інформації.

«З 10:00 25 січня до 23:59 27 січня 2025 року білоруські хостинг-провайдери обмежать доступ до віртуального хостингу з-за меж Республіки Білорусь. Ці заходи зумовлені загрозами для об'єктів інформаційної інфраструктури та інформації, що обробляється з їх використанням», - йдеться в повідомленні інтернет-провайдера hoster.by.

Також hoster.by попереджає своїх клієнтів, що в разі, якщо вони користуються зовнішніми сервісами, то їм потрібно підготуватися до того, що доступ до їхніх ресурсів буде обмежено.

Хмарний хостинг передбачає запуск веб-сайту або застосунку на кількох серверах, розташованих у хмарі на потужностях хмарного провайдера. Часто такими сервісами користуються великі сайти пошукових систем і соціальних мереж.

Наголошується, що більшість сайтів у байнеті (понад 90%) розміщується саме на віртуальному хостингу.

Як пише білоруський портал Zerkalo.io, вранці 25 січня користувачі з Білорусі зіштовхнулися зі складнощами під час використання VPN-сервісів та окремих зарубіжних сайтів. За інформацією читачів видання, перебої торкнулися щонайменше шести сервісів анонімізації.

У листопаді 2024 року білоруський диктатор Олександр Лукашенко заздалегідь пригрозив «відключити» Інтернет, якщо «повториться» ситуація під час президентських виборів 2020 року.

Як повідомляв Укрінформ, у Білорусі, 21 січня, розпочалося дострокове голосування на так званих виборах президента, яке триватиме включно до 25 січня. Основний день «волевиявлення» – 26 січня.

Для участі у «виборах» ЦВК Білорусі зареєструвала п'ятьох кандидатів: Олександра Лукашенка, Олега Гайдукевича, Анну Канопацьку, Олександра Хижняка, Сергія Сиранкова.

Демократичні сили Білорусі неодноразово заявляли, що домагатимуться невизнання цих «виборів» міжнародною спільнотою. На думку правозахисників, вибори у Білорусі «вже не виконують своїх функцій, а використовуються авторитарним урядом, щоб намалювати позитивну картину загальної підтримки та цим легалізувати авторитарну владу».

Депутати Європейського парламенту закликали країни ЄС та міжнародне співтовариство не визнавати результати фейкових президентських виборів у Білорусі, де передбачувано «переможе» диктатор Олександр Лукашенко.

Попередні «вибори» в РБ у серпні 2020 року відзначилися наймасовішими протестами за всю історію незалежної Білорусі. Широкомасштабні репресії, які сталися після цього, тривають і досі.

Теги по теме
Беларусь
Источник материала
loader
loader