Ринок яєць: чи повернуться ціни до осінніх максимумів
Ринок яєць: чи повернуться ціни до осінніх максимумів

Ринок яєць: чи повернуться ціни до осінніх максимумів

Подорожчання яєць у жовтні 2024 року негативно позначилося на їх споживанні, особливо брендованої фасованої продукції. Скорочення могло становити 15-20% від вересневих показників.

Про це в своїй колонці на Аgrotimes пише виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко.

Водночас у IV кварталі суттєво зросло промислове виробництво яєць, дещо скоротився експорт на тлі високих внутрішніх відпускних цін. Усе це призвело до надмірної пропозиції на українському ринку, зростання конкуренції за споживачів і, відповідно, зниження відпускних цін, пояснив експерт.

«Звичайно, це негативно позначається на фінансовому стані виробників яєць, які за підвищення собівартості виробництва змушені продавати продукцію нижче її рівня», — зазначив він.

Важливим чинником подальшого формування виробниками оптово-відпускних цін на яйця є попит кінцевих споживачів, який також може досить стрімко змінюватися.

«Наразі спостерігається динаміка їхнього зростання, однак навряд чи оптово-відпускні ціни досягнуть рівня жовтня листопада минулого року», — вважає Сергій Карпенко.

Він нагадав, що ціни на яйця мають яскраво виражену сезонність через значну частку домогосподарств у структурі виробництва: близько 50%. Зазвичай найдешевші промислові яйця — у весняно-літній період, що пов’язано зі збільшенням пропозиції від господарств населення, зміною раціону харчування курей та умов зберігання яєць у період підвищених температур.

Зі скороченням виробництва яєць у домогосподарствах населення в осінньо-зимовий період ціни промислових виробників зростають.

Источник материала
loader
loader