Про це він заявив журналістам у суботу на борту літака Air Force One під час польоту до Флориди, передає Укрінформ з посиланням на Reuters.
«Я говорив з багатьма людьми про TikTok, і інтерес до TikTok є великий», - сказав Трамп.
Видання зазначає, що раніше обговорювалася можливість угоди з компанією Oracle, але Трамп заявив, що наразі не спілкувався з її засновником Ларрі Еллісоном щодо TikTok.
«Ні, не (спілкувався – ред.) з Oracle. Багато людей говорять зі мною, дуже серйозні люди, про купівлю, і я прийму це рішення, ймовірно, протягом наступних 30 днів. Конгрес дав 90 днів. Якщо ми зможемо врятувати TikTok, я думаю, це буде добре», - сказав він.
Трамп додав, що «хотів би, щоб Сполучені Штати мали 50% у спільному бізнесі» в TikTok.
За даними Reuters, адміністраціяТрампапрацює над планом щодо передачі контролю над TikTok американській компанії Oracle і групі зовнішніх інвесторів. Передбачається, що власник TikTok, китайська компанія ByteDance, збереже частку в компанії, але збір даних і оновлення програмного забезпечення будуть здійснюватися під наглядом Oracle, яка вже забезпечує основу вебінфраструктури TikTok, повідомило Reuters одне з джерел.
За словами джерел, угода передбачає участь таких американських інвесторів, як Jeff Yass's Susquehanna International Group, General Atlantic, Kohlberg Kravis Roberts (KKR) and Sequoia Capital are among ByteDance's U.S. backers.
Інші компанії, які претендують на придбання TikTok, - інвесторська група мільярдера Френка Маккорта, а також Джиммі Дональдсон, більш відомий як ютуб-зірка Mr. Beast. Водночас співрозмовники сказали, що умови потенційної угоди з Oracle залишаються мінливими, а повний обсяг переговорів ще не визначений.
Видання пише, що радіостанція NPR з посиланням на свої джерела повідомила, що представники Oracle і Білого дому провели зустріч у п'ятницю з приводу потенційної угоди, і ще одна зустріч запланована на наступний тиждень.
Як повідомляв Укрінформ, застосунок TikTok припинив роботу у Сполучених Штатах пізно ввечері 18 січня, перед тим, як набула чинності загальнонаціональна заборона платформи.
У квітні минулого року президент Джо Байден підписав закон, який передбачає заборону TikTok, якщо китайська компанія ByteDance не продасть свою частку. У США побоюються що Пекін може використовувати застосунок для стеження за американськими користувачами.
Уже 19 січня доступ до TikTok на території США був відновлений, а Трамп оголосив, що повертає американцям у користування популярну відеоплатформу.
Згодом генеральний директор General Atlantic Білл Форд (General Atlantic є основним інвестором компанії ByteDance) заявив, що ByteDance укладе угоду з владою США, аби гарантувати, що застосунок залишиться доступним на території країни.
Фото: Getty Images