Хто привітав диктатора Лукашенка із «перемогою» на виборах: список країн
Хто привітав диктатора Лукашенка із «перемогою» на виборах: список країн

Хто привітав диктатора Лукашенка із «перемогою» на виборах: список країн

Попри відсутність офіційних результатів Центральної виборчої комісії Білорусі деякі політики вже почали вітати самопроголошеного президента Олександра Лукашенка з черговою «перемогою». Серед них – російський диктатор Володимир Путін, лідер Китаю Сі Цзіньпін та навіть Організація договору про колективну безпеку.

Російський диктатор заявив, що «перемога» на виборах Лукашенка свідчить про «високий політичний авторитет, а також про безсумнівну підтримку населенням державного курсу, якого дотримується Білорусь». Крім того, Путін запросив Лукашенка в Москву.

Водночас Сі Цзіньпін побажав «дружній Білорусі» процвітання і могутності.

«Я надаю великого значення розвитку китайсько-білоруських відносин, готовий з вами докладати спільних зусиль для продовження традиційної дружби між Китаєм і Білоруссю, поглиблення двостороннього взаємовигідного співробітництва, сприяння поступальному розвитку китайсько-білоруських відносин на благо народів двох країн», – каже він.

Перелік лідерів та організацій, які привітали Лукашенка з «перемогою» на виборах:

  • Президент Китаю Сі Цзіньпін;
  • Глава Кремля Володимир Путін;
  • Президент Азербайджану Ільхам Алієв;
  • Президент Таджикистану Емомалі Рахмон;
  • Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв;
  • Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв;
  • Шанхайська організація співробітництва;
  • Євразійська економічна комісія;
  • Організація договору про колективну безпеку;
  • Башкан Гагаузії Євгенія Гуцул;

Примітно, що у цьому списку немає вірменського прем'єра Нікола Пашиняна з яким у Лукашенка нещодавно виник конфлікт під час засідання вищої економічної ради Євразійського економічного союзу. Раніше прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що офіційні представники його країни припинять візити до Мінська після заяв самопроголошеного президента Білорусі про те, що він вірив у перемогу Азербайджану в карабаському конфлікті. 

Варто зазначити, що 70-річний Олександр Лукашенко керує країною із 1994 року. 2020 року, після його перемоги на попередніх «виборах» десятки тисяч білорусів вийшли на акції протесту. Силовики з особливою жорстокістю розігнали мітинги, тисячі людей опинилися за ґратами, ще більше були змушені емігрувати з країни.

Додамо, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі протестів на президентських виборах взимку 2025 року в країні відключать інтернет. 

До слова, посол РФ у Білорусі Борис Гризлов заявляв, що Росія надасть «допомогу» Білорусі в разі протестів після президентських виборів у 2025 році. Посол додав, що про «провокації» напередодні виборів попереджав і Олександр Лукашенко, і керівники силових структур.

Источник материала
loader
loader