Про це повідомив у Фейсбуці співробітник нацпарку “Тузлівські лимани”, еколог Іван Русєв, передає Укрінформ.
"Три дні працівники Національного природного парку "Тузлівські лимани" обстежували узбережжя Чорного моря в межах нацпарку для виявлення забруднених ділянок мазутом. Обстежено майже близько 40 км піщаного пересипу. У межах нацпарку знайдено одну ділянку протяжністю 200 м, шириною 30-70 см свіже викинутого у неділю мазуту дрібних фракцій -3-4 мм. Відібрані проби на дослідження в Одесі в приватну професійну лабораторію Влада Балінського", – написав Русєв.
За його словами, увесь мазут вагою до 4 кг зібрано з пересипу.
"Зараз у нацпарку на узбережжі мазуту немає, але немає і жодних гарантій того, що його море знову завтра не викине, оскільки мільйони дрібних фракцій ще дрейфує в водах Північно-західної частини Чорного моря", – зазначив Русєв.
Еколог також повідомив, що неподалік море викинуло рідкісного птаха, занесеного в Червону книгу України, в мазуті - червоношию гагару, яку хвилями знову винесло у море.
Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня в Керченській протоцізатонули російські нафтові танкери "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Унаслідок цього в Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту. Збитки від розливу нафтопродуктів у Чорному морі після аварій двох російських танкерів попередньо оцінюються у 14 мільярдів доларів.
Раніше Укрінформ повідомляв, що на пляжах Одещини виявили мазут з російських танкерів.
Фото: facebook.com/Ivan Rusev