Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 53 центи, або 0,68%, до 77,97 долара за барель, у п'ятницю вони піднялися на 21 цент.
Нафта West Texas Intermediate у США коштувала 74,16 долара за барель, що на 50 центів менше, або на 0,67%.
Трампу п’ятницю повторив свій заклик до Організації країн-експортерів нафти знизити ціни на нафту, щоб завдати шкоди багатим на нафту фінансам Росії та допомогти покласти край війні в Україні.
«Один зі способів швидко зупинити це — припинити заробляти так багато грошей ОПЕК і знизити ціну на нафту... Ця війна припиниться негайно», — сказав Трамп.
Трамп також погрожував вдарити по Росії «та інших країнах-учасницях» податками, тарифами та санкціями, якщо найближчим часом не буде укладено угоду про припинення війни в Україні.
Президент Росії Володимир Путін заявив у п'ятницю, що він і Трамп повинні зустрітися, щоб обговорити війну в Україні та ціни на енергоносії.
"Вони готові до переговорів", - сказав Джон Дрісколл з сінгапурської консалтингової компанії JTD Energy, додавши, що це створює волатильність на нафтових ринках.
Він додав, що нафтові ринки, ймовірно, дещо перекошені в бік зниження через політику Трампа, спрямовану на збільшення видобутку в США, оскільки він прагне забезпечити закордонні ринки для американської сирої нафти.
«Він захоче отримати певну частку ринку ОПЕК, тому в цьому сенсі він є свого роду конкурентом», — сказав Дрісколл.
Однак ОПЕК та її союзники ще не відреагували на заклик Трампа, а делегати ОПЕК+ вказують на вже розроблений план щодо збільшення видобутку нафти з квітня.
Аналітики Goldman Sachs заявили, що вони не очікують великого удару по російському видобутку, оскільки вищі фрахтові ставки стимулюють більшу пропозицію несанкційних суден для перевезення російської нафти, а поглиблення дисконту на постраждалий російський сорт ESPO приваблює покупців, чутливих до ціни.
«Оскільки кінцевою метою санкцій є скорочення російських нафтових доходів, ми припускаємо, що західні політики віддадуть пріоритет максимізації знижок на російські барелі, а не скороченню російських обсягів», — йдеться в записці аналітиків.
Аналітики JP Morgan заявили, що певна премія за ризик є виправданою, враховуючи, що майже 20% світового флоту Aframax зараз загрожують санкції.
«Застосування санкцій щодо російського енергетичного сектору як важеля впливу на майбутні переговори може піти в будь-яку сторону, що вказує на те, що нульова премія за ризик є недоцільною», — додали вони в записці.
З іншого боку, США швидко скасували плани запровадити санкції та мита проти Колумбії після того, як південноамериканська країна погодилася прийняти депортованих мігрантів зі Сполучених Штатів, йдеться в заяві Білого дому ввечері в неділю.
Згідно з даними аналітичної компанії Kpler, санкції могли порушити постачання нафти, оскільки минулого року Колумбія відправляла близько 41% свого морського експорту сирої нафти до США.